שליחת כתבה


אייקון המקום שלי לשנות
המקום שלי לשנות

צרור פרחים לכל משפחה, ללא עלות

12 בעיות בעבודה שכל מלצר בישראל צריך להכיר

לחיי ההתאגדות האנושית!

29 באפריל 2017

מפעל "זר לנופל": גם השנה יבטיחו חניכות וחניכי הנוער העובד והלומד, בשיתוף היחידה להנצחת החייל במשרד הביטחון כי לכל משפחה תהיה האפשרות להניח זר על קבר יקיריה ללא תשלום.

ביום שני (2/5/2017), יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יפקדו בני המשפחות השכולות את קברי יקיריהם. לצד האירועים והטקסים הגדולים של יום הזיכרון הלאומי, העלייה לקבר מאפשרת מקום לזיכרון האינטימי והמשפחתי על אהוב שאיננו. מעבר לכאב העצום של האובדן, ההגעה לבתי העלמין מפגישה את בני המשפחה עם קושי נוסף,

בכל שנה חוזרת על עצמה התופעה המבישה – חלק ממוכרי הפרחים מפקיעים מחירים מבני המשפחות השכולות לטובת רווח על חשבון השכול. בעקבות חשיפת תופעה מבישה זו, לפני מעל 35 שנה בתכנית "כלבוטק", הוחלט על מבצע ארצי רחב היקף של חניכי הנוער העובד והלומד בשיתוף עם אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון לחלוקת זרים ללא תשלום לכלל המשפחות השכולות.

מעל 5,000 חניכים מתנועת הנוער העובד והלומד, יהודים דרוזים ובדואים, יתפרסו ב-107 בתי עלמין בכל רחבי הארץ, מאילת ועד מטולה, זו השנה ה-36 ברציפות, ויחלקו זרי פרחים למשפחות השכולות – ללא תשלום.

לאחר שיסיימו בקנים ובסניפים את הטקסים המסורתיים של ערב יום הזיכרון, יתפנו החניכים להכנת המבצע הגדול למחרת. בבוקר יום הזיכרון, אלפי חניכים ישכימו קום, יפרקו מהמשאיות את זרי הפרחים, ויתייצבו מוכנים בפתח בתי העלמין על מנת לחלק זרי פרחים למשפחות השכולות אשר פוקדות את קברי יקיריהן טרם הצפירה והטקס.

השנה יציינו 50 שנים למלחמת ששת הימים, וחניכי הנוער העובד והלומד יקיימו טקסים מיוחדים בכניסה לבתי העלמין שיוקדשו לחללי המלחמה. בטקסים יציינו את שמות הנופלים ויספרו את סיפורם האישי. לאחר הטקסים, כל זוג חניכים יקבל דף מידע על אחד הנופלים וזוג חניכים יפקוד את הקבר עם זר מטעם התנועה.

הפעילות המרכזית של מבצע "זר לנופל" תתקיים בכניסה לבית העלמין בהר הרצל, ישם יתייצבו כ-500 חניכים מהנוער העובד והלומד לחלוקת הזרים. בנוסף לחלוקת הזרים בבית העלמין, ביישובים הדרוזיים יתקיימו ביקורי בתים אצל משפחות שכולות ע"י מאות חניכים. בנוסף, כמאה חניכים מהקנים הבדואיים של הנוער העובד והלומד יפקדו את הטקס באנדרטת החייל הבדואי.

במסגרת המבצע יחולקו למעלה מ-מיליון פרחים שיאוגדו במעל 100,000 זרי פרחים אשר יתנו מענה לכלל המשפחות השכולות וקהל נוסף שירצו לכבד את זכר הנופלים.

שליחת כתבה
רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!