שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  בנימין (בני) נהון

  נפל ביום כ"ח בסיון תשמ"ג (09/06/1983)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח בסיון תשמ"ג (09/06/1983)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: מודיעין-איסוף קרב
  מקום מנוחתו: בנימינה (חלקה צבאית)
  הורים: רוחמה ומימון
  יישובים: בנימינה-גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בנימינה-גבעת עדה
  פרדס חנה-כרכור
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח בסיון תשמ"ג (09/06/1983)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: מודיעין-איסוף קרב
  מקום מנוחתו: בנימינה (חלקה צבאית)
  הורים: רוחמה ומימון
  יישובים: בנימינה-גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור

  סיפור חייו

  בן רוחמה ומימון, נולד ביום ח' באדר ב' תשכ"ב (14.3.1962) בבנימינה, בן זקונים במשפחה שבה 6 בנות. בני למד בבית-הספר היסודי "אשכולות" בבנימינה, והמשיך ללמוד בבית-הספר החקלאי בפרדס חנה. בני היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד", ואף שימש בה כמדריך. הוא חיבב ספורט ושיחק כדורגל בקבוצת "הפועל" בבנימינה. בילדותו חלה בני במחלת-לב קשה, ובן 13 שנים עבר ניתוח-לב פתוח. בעקשנותו ובמרצו הוא התאושש מן הניתוח, המשיך את לימודיו התיכוניים ועסק בהדרכה ובספורט.

  בינואר 1981 התגייס בני לצה"ל, במסגרת גרעין "חציר" בנח"ל. הוא שימש כמזכיר הגרעין בכפר רופין שבעמק בית-שאן, אבל שאף להתקדם בצה"ל. ביוני 1982 הוא עלה לדרגת רב"ט, נשלח לקורס קציני מודיעין, ואחרי שסיים בהצלחה את הקורס, באפריל 1983, עלה לדרגת סג"ם והוצב כתצפיתן בעמדה קדמית בג'בל ברוך שבלבנון. מפקדיו דיווחו עליו בשלב זה של שירותו: "בני הוא קצין בעל יושר פנימי, חייכן, יש בו שמחת-חיים סוחפת".

  ביום כ"ח בסיוון תשמ"ג (9.6.1983), בעת שאחד מחייליו טיפל בנשקו, נפלט כדור והרגו. בן 21 שנים הוא היה במותו. לאחר נופלו, הועלה בני לדרגת סגן.

  מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "דרך לא קלה עבר בני עד שהגיע למעמדו. הוא התגייס לנח"ל, למרות התנגדות גורמי רפואה בצבא, לחם והגיע לתפקיד שחייב אותו לשרת כל העת בקו הראשון. במהירות הוא התבלט ונעשה סגן מפקד העמדה החיונית ביותר שלנו. אחרי-כן נשלח בני לקורס קצינים, וסיימו בציונים גבוהים. מיד אחרי שסיים את הקורס הוא נשלח לפקד על צוות קדמי".

  בני הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בבנימינה. הוא השאיר אחריו הורים, ושש אחיות.

  על-שמו הוכנס ספר-תורה בבית-הכנסת "שער רחמים" בבנימינה. משפחתו הוציאה לאור חוברת לזכרו, וכן נתרמה ספרייה על-שמו לבית-הספר החקלאי בפרדס חנה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!