שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  הפגנה נגד גזענות בירושלים

  מנהיגות מובילה לשמירת החיים

  מזכירות החניכים הארצית בפתח..."הכל בקן והקן לכל"

  21 בינואר 2011

  חניכי מחוז ירושלים החליטו לצאת להפגנה כנגד ביטויי הגזענות. כתבה שהתפרסמה בYNET על ההפגנה.

  19:01 , 19.01.11

  בני נוער הפגינו נגד הגזענות: "אנחנו לא נשתוק"

  לנוכח תופעת הגזענות שמתחזקת, התייצבו עשרות חניכים מהנוער העובד והלומד בירושלים כדי להפגין: "לא נעמוד מהצד כשהחושך מאיים להשתלט"

  יאיר אלטמן

  מורים רבים לאזרחות התריעו לאחרונה כי בקרב הנוער הולכת ומתחזקת הגזענות, אך נראה כי לא כולם כאלו. עשרות חניכים מתנועת הנוער העובד והלומד התייצבו הערב (ד') בשדרות יפו בירושלים כדי להילחם ולהפגין נגד תופעת הגזענות המתפשטת: "החלטנו לא לשתוק".

  ההפגנה הנערכת תחת הסיסמה "הנוער הירושלמי נגד גזענות", אורגנה על-ידי חניכי תנועת הנוער בכיתות י"א וי"ב, אשר שבו לאחרונה ממסע שורשים בפולין והחליטו למחות נגד דברי הגזענות, שלטענתם, מושמעים יותר מדי פעמים בתקופה האחרונה.

  "כבני נוער האוהבים את הארץ הזו אנו חרדים מהגזענות המחלחלת ללבבות האנשים מחד ומאדישות הציבור ומנהיגיו מנגד", אמרה לפני ההפגנה טל קדמי, חניכת שכבת י"ב מקן הגבעה הצרפתית, "החלטנו לא לשתוק, לא להיות אדישים, לצעוק שאנחנו

  בהפגנה, הניפו בני הנוער שלטים הנושאים את הסיסמאות "הגזענות תחסל את מדינת ישראל" ו"הירושלמים עוצרים את הגזענות". על בימה מאולתרת קטנה צפויים לנאום בפני הנוער עופר ברקוביץ, מחזיק תיק הנוער בעיריית ירושלים, נעם שפיר, חניכה מקן שהם של התנועה בכיתה י"א ויואב רימר, רכז תנועת הנוער העובד בירושלים.

  "לפני כמה שבועות היינו עדים לתופעה מדאיגה בה התארגנו מספר נערים יהודיים מירושלים לפגוע בערבים רק משום שהם ערבים", הזכיר רימר.

  לדבריו, "הדבר הזה מצטרף לשורה של אירועים גזעניים וקיצוניים בעת האחרונה: הספר הגזעני 'תורת המלך', הפגנות נגד מהגרי עבודה, מכתבי רבנים הקוראים שלא למכור דירות לערבים, אלימות של נוער יהודי כלפי ערבים, אפליית תלמידים בני העדה האתיופית בקבלה לבתי ספר, אפליה של בני עדות המזרח
  בקבלה לבתי ספר חרדים והרשימה עוד ארוכה".

  רימר סיפר מה הוביל ליוזמה לצאת במאבק נגד הגזענות: "ריכזתי באותו זמן מספר בני נוער בשכבות הבוגרות שבדיוק חזרו ממסע מפולין והחלטנו שאנו לא יוצאים מהסניף עד שאנו לא מחליטים על משהו אופרטיבי לעשות בנושא. בני הנוער מהתנועה צירפו בני נוער רבים נוספים והחליטו לצאת לרחוב ובמלוא כוחם להפגין כנגד התופעות האפלות המערערות את הערכים הבסיסיים של חברתנו".

   

  קישור לכתבה

  לתמונות מההפגנה

  לדברי יואב רימר- רכז מחוז ירושלים

  לדברי נועם שפירו- חניכה בשכבת י"א מקן שהם

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!