שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דרור ישראל

  התנועה החברתית והחינוכית נוסדה בשנת 2006 וחברים בה עשרות אלפי חניכים ומדריכים ומאות בוגרים אשר פועלים להגשמת ערכי שוויון ערך האדם, דמוקרטיה, ציונות ושלום.

  התנועה הוקמה על ידי בוגרי הנוער העובד והלומד אשר בחרו ליצור אפיק הגשמה חדש ולהמשיך ולהתנסות בחיי שיתוף ויחד לצד הדרכה וחינוך בתוככי החברה הישראלית גם אחרי גיל תנועת הנוער. תנועת דרור ישראל הוקמה על שמה ובמורשתה של תנועת דרור אשר פעלה בגולה וטיפחה הגשמה חלוצית ואף הובילה את מרד גטו ורשה ופעילויות מחתרתיות נוספות.

  תנועת הנוער
  העובד והלומד

  הנוער העובד והלומד היא התנועה הגדולה והמגוונת בישראל. פעילויותיה מתקיימות בכל רחבי ישראל, בקרב בני נוער יהודים, ערבים, דרוזים, נוער וותיק ונוער עולה, נוער עובד ונוער לומד וכן נערים ונערות בסיכון ובניתוק. אופני הפעילות מותאמים לחניכים סביב ליבה ערכית משותפת: שוויון, דמוקרטיה, ציונות וצדק חברתי ומושם דגש על מעורבות ומנהיגות. כמו כן, התנועה הינה הגוף היציג, על פי חוק, לנערות ונערים עובדים, ופועל בה איגוד מקצועי לנוער.

  תנועת הבוגרים - מרח"ב - מחדשי רעיון החלוץ בישראל

  מזה למעלה מ- 20 שנה פועלת תנועת הבוגרים לחידוש רעיון החלוץ בישראל. מתוך תפישה מעודכנת של האתגרים העומדים בפני החברה הישראלית של היום פועלת התנועה לאיגודם של גרעיני צעירים, הרוצים ומאמינים בעשייה החלוצית ומלווה אותם בכל שלביה של ההגשמה. החברים והחברות בוחרים לקיים אורח חיים שתפני-משימתי וחיים בקבוצות בכל רחבי הארץ.

  קהיליית קיבוצי הקבוצות השתפנית משימתית

  קהיליית קיבוצי הקבוצות מאגדת לתוכה את חברי וחברות המעגלים הבוגרים אשר בחרו להמשיך באורח חיים שתפני ומשימתי גם אחרי גיל 30. כמו התנועות הצעירות ממנה החברות בדרור ישראל, גם קהיליית קיבוצי הקבוצות מחויבת לעשייה החינוכית והחברתית, תוך התאמה של אופני הפעולה לאורח החיים הבוגר. מאז קמה, לפני כעשור, היא מהווה מרחב לצמיחתם של מפעלים התיישבותיים, חינוכיים ואנושיים.

  קיבוצי המחנכים של חברי דרור ישראל

  כ- 2000 צעירים וצעירות בני 22-45
  חברים במעל 120 קבוצות הפרושות בכל רחבי הארץ
  כ-200,000 חניכות וחניכים בפעילויות השונות של חברי דרור ישראל

  החברים בקיבוצי המחנכים מזהים את הצרכים והאתגרים החינוכיים הייחודיים בכל מקום בו הם מתגוררים ומפתחים מגוון רחב של מיזמיים חינוכיים לכלל האוכלוסיות בישוב למאות אלפי ילדים, בני נוער, צעירים ומבוגרים. קיבוצי המחנכים פרושים בכל רחבי הארץ בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל.

  על קיבוצי המחנכים של דרור ישראל ב"ישראל היום".

  פעילות חינוכית וחברתית של חברי תנועת דרור ישראל

  המעורר

  מרכז לחינוך בלתי פורמאלי רב-תחומי, אשר שם לו למטרה להציב את חזונה החלוצי של ישראל במרכז השיח הציבורי ולהשיב את רוח העשייה החברתית-ציונית אל החברה הישראלית. "המעורר" מקיימים במהלך השנה מפגשים חינוכיים עם עשרות אלפי בני נוער, מורים, מנהלי מערכות חינוך, פרחי הוראה, עובדים, סטודנטים ומשרתי כוחות הביטחון, וזאת תוך עיסוק מעמיק בקשת רחבה של תכנים רעיוניים-ערכיים המרכיבים את הזהות הישראלית - ציונות, צדק חברתי, דמוקרטיה, יהדות, שואה וגבורה, קיום משותף ועוד.

  הכשרת צעירים לטיפול קהילתי בזקנים

  מתקיימת ב-3 מכללות למנהיגות מקצועית – בעפולה, ראשל"צ ובאר שבע. הכשרה מקצועית בתחום חיוני לחברה ולמשק תוך מתן כלים להשתלבות בענף הטיפול והבטחת אופק תעסוקתי.

  הדרכת קהילות להתאגדות קואופרטיבית והקמת מיזמים קואופרטיביים

  מדינת ישראל הוקמה על ידי קואופרטיבים ובשנים האחרונות הם חוזרים לאופנה כמודל כלכלי המאפשר שוויון, מעורבות קהילתית וערבות הדדית. המרכז לקואופרציה דרור מלווה ומכשיר קואופרטיבים בהיבטים החברתיים והכלכליים. בין היתר הוקם קואופרטיב "העגלה" במצפה רמון בתחום הקמעונאות, "מוניתה"- קואופרטיב נהגות מונית, תרבוש- קואופרטיב תרבות בשדרות ועוד.

  "החלוץ" - קבוצות ספורט לילדים ולנוער למיגור האלימות והגזענות

  50 מאמנים מוסמכים המאמנים כאלף ילדים ובני נוער בקבוצות ברחבי הארץ, מתוך תפישת הספורט כבמה חינוכית . הפעלת התערוכה 'ספורט זו שפה של כולם' הנאבקת בתופעות האלימות והגזענות והדרכתה בעשרות בתי ספר ומתנ"סים לאלפי בני נוער וילדים.

  קואופרטיב חקלאות ציוני לעבדה ולשמרה

  אגודה חקלאית שיתופית שמטרתה לשמור על קרקעות הלאום כנכס ציבורי שאינו ניתן למסחור ומכירה. הקואופרטיב עוסק ברכישה מרוכזת, בשיווק משותף ובהכשרת הדור הצעיר לפעילות חקלאית.

  התיישבות חקלאית: רביד ואשבל

  כ-200 מחברי התנועה הבוגרים מיישבים את הקיבוצים רביד ואשבל. מדובר בדגם חדשני של התיישבות חקלאית המשלב משימות חינוכיות ולאומיות עם משק חקלאי. בין המפעלים החינוכיים בקיבוצים: המרכז החינוכי להתחדשות שתפנית, מרכז סמינרים, חניוני לילה, מכינה קד"צ יפתח, חברת הנוער אשבל (פנימייה לנוער מנותק), בי"ס "אדם, חברה וטבע", מרכז יהודי-ערבי לקיום משותף ועוד.

  רשת דרור בתי חינוך

  מובילה מסגרות חינוכיות לנערים ונערות עובדים ולבני נוער שמערכת החינוך לא הצליחה ליצור עבורם מענה איכותי. במהלך שנותיה פיתחה הרשת התנסויות ומודלים פורצי דרך, ויצרה 'מעבדה פדגוגית- חברתית' לחדשנות בשדה החינוך. ברשת החינוך פעילים בתי ספר, פנימיות, בתי ילדים ונוער, מכינות, גני ילדים, אולפני דרור לעולים, מכללות למנהיגות ועוד.

  הדרכת תלמידים ומורים לציונות יהדות ודמוקרטיה

  הדרכת סמינרים ביותר מ-100 מוסדות חינוך מקרית שמונה ועד אילת. כ-100 מדריכים הפוגשים כ-20,000 תלמידים ומורים בשנה, לשיחה על אתגרי הציונות היהדות והדמוקרטיה בישראל.

  פעילות קיום משותף יהודי ערבי

  פעולה חינוכית שמטרתה חיזוק המרקם של החברה הישראלית דרך מפגשי למידה והיכרות בין העמים, תוך שמירה על הזהות הייחודית של כל עם.

  מפעל אוהלי זכור

  מעל 30,000 איש, אישה ונער מבקרים באוהלי הזיכרון המוצבים בעשרות מוקדים ברחבי הארץ מדי שנה. המבקרים עוברים סיור אינטראקטיבי בתערוכה המספרת את סיפור חייו של יצחק רבין ז"ל ומעמיקים בתהליכי ההסתה וההקצנה שהובילו להירצחו.

  ארגון נוער וצעירים בעולם העבודה

  הארגון מעניק ליווי לצעדים הראשונים בעולם העבודה בתחום ההגנה המשפטית מפני ניצול, הקמת וועדים וחברות במועדון צרכנות חברתי.

  מרכזי תרבות בפריפריה לעידוד יצירה מקומית ואירועי תרבות במחירים שווים לכל נפש

  מועדון "הג'אם" - בית ליצירה משותפת" שם לו למטרה להרחיב את ההיצע התרבותי בפריפריה ולתת במה לאמנים בתחילת דרכם לצד אמנים מהשורה הראשונה, במחיר שווה לכל נפש. "הג'אם" פועל בעכו, טבריה, ירושלים ושדרות.

  דרור לנפש

  הוצאת הספרים שהקימו חברי התנועה. מטרת ההוצאה היא להציג בפני הציבור יצירות מקוריות ומחודשות בתחום הספרות החלוצית וההגות הרעיונית. כמו כן, מציגה דרור לנפש מחקרים ביקורתיים אשר עוסקים בקשר שבין עיצוב החברה והכלכלה.

  קראו עוד

  כל הנושאים
  השארו מעודכנים!