שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  האם יצליח הרצל להעלות מספיק חלוצים לארץ ישראל?

  מבצע זר לנופל – חלוקת זרים למשפחות שכולות ברמלה

  יש לך עם מי לדבר

  15 במאי 2011

  זה סופר מריו? זה אנגרי בירדס? זה פאקמן? לא... זה הרצל.. היום מצוין יום הרצל ולרגל המאורע משיק מעגל תנועות הנוער הציוניות חלוציות משחק מחשב חדש במסגרתו צריך חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל לקפץ בין המסכים, להביא לעליית יהודי הגולה לארץ ואף לדאוג להם לבניית מוסדות מתאימים, כל זאת במטרה להקים חברה טובה וצודקת יותר.

  יכולתן של הרשתות החברתיות ברשת האינטרנט לקדם ולסייע לנושאים חברתיים הוכחה לאחרונה במהפכי המשטר במדינות ערב. זו רק אחת הסיבות שבמעגל תנועות הנוער הציוניות-חלוציות- מגשימות, כחלק מההערכות ליום הרצל (החל השנה ב- 15.5) הוחלט לפתח ולהשיק משחק רשת חדש שתכליתו לעורר את המודעות ליום הרצל וכן ללמוד באמצעותו על עקרונות הציונות ועל תוכניתו של חוזה המדינה.

   

   

  חברי תנועות הנוער החברות במעגל התנועות הציוניות חלוציות מגשימות יצרו משחק אינטרנטי בו מפעילים בני הנוער את דמותו של הרצל: המטרה לקפוץ בין שלבים ולאסוף חלוצים שיעלו לארץ. ככל שמצליח הרצל לאסוף יותר חלוצים כך ניתן לבנות יותר מוסדות לרווחת העם בארץ ישראל. המשחק משלב הנאה ולימוד.

   

  מי שאינו מסתפק במשחק יכול גם להיות חבר של הרצל בפייסבוק ולקבל חומר רב על חוזה המדינה ועל נושאים ציוניים עכשוויים.

   

  "להרצל היתה תוכנית מצוינת להקים כאן חברה טובה, צודקת ושיווניות, אין צורך להרים ידיים ולוותר על התוכנית הזו, אבל צריך לעבוד קשה כדי ליישם אותה" אומר עמית יזרעאלי, ממפתחי המשחק, "המשחק הוא דרך טובה לחבר ולעורר אנשים רבים לנושא, אני מאמין שהוא יגרה אנשים לדעת יותר".

   

  למשחק לחצו כאן 

   

  בנוסף למשחק המחשב מתכננים מדריכי מעגל תנועות הנוער הציוניות חלוציות לקיים ביום א' הקרוב שיעורי חברה לכ- 25,000 תלמידי חטיבות ביינים ותיכונים במאות בתי ספר בכל רחבי הארץ.

   

  לפרטים נוספים- יורם בר-קובץ, 054-6734467

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!