שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שלום לחניכי שכבת י"א שעולים לי"ב בתנועה

  סמינר מדריכי ט'

  עיתון הקורס

  25 ביולי 2012

  כתבנו לכם מכתב

   לחניכי שכבת י"א העולים לי"ב שלום,

  מספר נקודות חשובות על מפעלי השכבה במהלך הקיץ:

  הרפסודיה– אירוע שיא בתנועה שלנו המהווה שילוב בין חוויה חברתית מאתגרת יוצאת דופן לבין חווית שיא עם הגרעין החדש שלכם.

  סאמר סקול להדרכה–  האירוע מיועד לכל מי שהולך לעסוק בריכוז הדרכה או בהדרכה ישירה בשנת י"ב. המטרה היא שכמה שיותר מחברי/חברות  שכבת י"ב הנכנסת יהיו בעלי תפקיד שכזה. האירוע נערך בתנאי אכסניה גבוהים בכפר הנוער "עתיד" הרצליה.

  השנה עשינו מאמצים גדולים יותר מתמיד ליצור את האירועים המרכזיים שלכם בקיץ כאירועים חווייתיים.

  מטרתנו היא שהם יהיו רחבי היקף ושמקסימום חניכים מהשכבה ישתתפו בהם.

  השקענו הרבה , מעבר לחשיבה החינוכית, בלשמור על המחיר של הרפסודיה כמחיר סביר (יותר נמוך משנה שעברה)  ובלקיים את הסאמר סקול- קורסי ההדרכה שלכם במקום טוב ואיכותי.

  בנוסף כל חניך שישתתף בשני האירועים מקבל סבסוד של 300 שקלים מהתנועה על מנת להקל על יכולת היציאה לשני האירועים. המחיר הנוכחי הינו לאחר אותו הסבסוד.

  אנו מודעים לעלויות של המפעלים עבורכם ולכן עשינו מאמץ זה. אלה מפעלים מושקעים שיש בתוכם עלויות רבות.

  בימים אלה עליכם להירשם למפעלים, קודם כל לרפסודיה ויחד איתה לסאמר סקול. עליכם לקיים את השיחות עם רכזי הקנים שלכם על מנת להחליט מה התפקיד שלכם בקן בשנה הבאה ולהירשם בהתאם.

  להלן מספר נקודות חשובות על הסאמר סקול שנכתבו על ידי צוות האירוע:

  ·         הסמינרים השונים בסאמר סקול באים לתת כלים נוספים וחדשים למדריכים בקנים.

  ·         בסמינרים מושקעת מחשבה גדולה כדי ליצור סמינר איכותי, מקצועי ומהנה. תנאי הסמינר בהתאם.

  ·         ההדרכה היא משהו שלעולם לא מפסיק להתפתח ולעולם לא מפסיקים ללמוד אותו, גם אחרי שנתיים של ניסיון. הסמינרים השונים הם מקום חשוב לקבל כלים חדשים, לשוחח את ההדרכה ,לשתף בחוויות, ללמוד מחוויות של מדריכים אחרים וע"י כך לשפר את יכולות ההדרכה שלנו.

  ·         לחניכים שהולכים להיות מש"צים – ליווי הדרכה אינו דומה להדרכה עצמה. המדריכים המנוסים והמוצלחים ביותר צריכים ללמוד על ההיבטים של ריכוז וליווי הדרכה וחשוב לקחת חלק בהכשרה שתינתן בסמינר. אי השתתפות בסמינר תגרור אחריה קשיים לאורך כל השנה בהבנת תפקיד המש"צ בזמן אמת. אנחנו רוצים להיות יותר טובים משנה לשנה!

  ·         למדריכי מתבגרת בע"ג- גם אם מישהו הדריך השנה מתבגרת, הסמינר יהיה מקום רלוונטי, שיחה משותפת ומונחית על הגיל המודרך נותנת הרבה מאוד גם למדריך מנוסה (הניסיון אפילו יכול להעשיר ולהעמיק את השיחה).

  ·         למדריכי ט' בע"ג – הדרכת ט' היא משימה חשובה לעתיד הקן – גידול דור המדריכים הבא. הדרכה זו היא ייחודית וחדשה בקן – אין עוד חבר'ה בבוגרת שמדריכים חבר'ה אחרים בבוגרת. בסמינר ילמדו אתכם איך צריכה להראות שנת פעילות בה מגדלים מדריכים.

   

  לסיכום,

  אנו מזמינים אתכם ואותנו ליצור בקבוצותיכם ובשכבה חווית קיץ יוצאת דופן ולהתכונן לשנה הבאה. ערכו על כך שיחות בקנים ובקבוצות, ומצאו פתרונות יחד.

   

  מחכים לראותכם,

  צוות מדריכי הגרעינים, צוות ה"סאמר סקול להדרכה", רכזי המחוזות והקנים.

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!