שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  תמיד בתנועה – ניוזלטר מאי 2013

  מועצת המחדשים השניה

  התאגדות עובדי מקדונלד'ס

  4 ביוני 2013

  עיתון הדואר האלקטרוני התנועתי (ניוזלטר) - "תמיד בתנועה". לכל מי שמעוניין להתעדכן ולהכיר את הפעילות. נשלח מידי חודש - הפעם: פעילות חודש מאי 2013

  הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

  שלום
  לחווית קריאה איכותית ומרשימה מומלץ לאשר הורדת התמונות בדוא"ל זה

  הוסף חבר לניוזלטר

  ניוזלטר "מאי" 2013 – תמיד בתנועה

  הרשמה למפעלי הקיץ, יער כפר החורש – בטוח כמו בבית, יחצ"ני זכויות נוער בעבודה, חג האחד במאי, יום הניצחון על גרמניה הנאצית, תמונות מרגשות ליומן התנועתי, יום הזכרון לנספי עולי אתיופיה שנפלו בעלייתם ארצה, יום הצלת חיים, סמינרי ההדרכה שלנו, טקס חניך-חונך מצטיין, הסכם קיבוצי בבורגר-ראנץ', והשוס החודשי שלנו.. כשחניכים מעניקים למדריכים.


  ההרשמה למפעלי הקיץ בעיצומה

  הקיץ אוטוטו מגיע ואנחנו נערכים במרץ על מנת להכין אירועים, סמינרי הדרכה ובעיקר את מחנות הקיץ התנועתיים המפורסמים שיהיו מהנים, חינוכיים, משמעותיים ובטיחותיים עבור עשרות אלפי חניכי התנועה. ההשתלמויות השונות בתחומי הבטיחות , בטחון וניהול מפעלי הקיץ שמאורגנות על ידי משרד החינוך ותנועות הנוער כבר מאחורינו,  ואנחנו עכשיו מוסיפים על כך את בניית התוכן החינוכי. הורים, אתם מוזמנים להיכנס ולרשום את בנכם/בתכם באתר התשלומים האינטרנטי לאחד ממפעלי התנועה הפתוחים לכלל הגילאים מכיתה ד' (ג' בחלק מקני התנועה) ועד יב'. קיץ מהנה ובטוח שיהיה לכולנו.
  לנוחיותכם, כנסו אל אתר ההרשמה המאובטח שלנו ורישמו את ילדכם לפעילות התנועה.

  יער כפר החורש – בטוח כמו בבית! ולפעמים אפילו יותר… (-:

  יער כפר החורש הינו בית התנועה בקיץ. הוא מארח את סמינרי ההדרכה המרגשים של מעגלי התנועה השונים ואת רוב מחנות הקיץ בתנועה של חניכי שכבות ד' עד ז'. אחת מסיסמאות התנועה בקרב המדריכים הינה "נשבעים לחיים". היער מאובזר בכל הציוד הנדרש ומאוייש ע"י בעלי התפקידים ההכרחיים על מנת שכל חניך יוכל להשתתף במחנה ולחזור הביתה בריא ושלם: רופא, חובשים, מאבטחים, קצין בטחון, רכז תברואה, רכזי בטיחות ומדריכים אשר עברו כולם הכשרת בטיחות ובטחון בטרם הוסמכו להדריך ביער. בקיצור – היער בטוח באמת כמו בבית, ויש הורים שטוענים אפילו שיותר…

  יח"צני זכויות נוער בעבודה (לקראת הקיץ)

  בקיץ הרבה מאד בני נוער יוצאים לעבוד. התנועה הינו הגוף הייצוגי לנערות ונערים עובדים בבית הדין לעבודה למאבק בניצולם בעבודה. אנו מבינים כי חלק מהבעיה הינה חוסר המודעות של בני הנוער לזכויות שלהם. לטובת הנושא הפיק האיגוד המקצועי לנוער בתנועה פוסטרים המלמדים את בני הנוער את זכויותיהם בעבודה. הפוסטרים עוצבו השנה מחדש והם מרהיבים ביופיים! את הפוסטרים הללו תולים בשבועות האחרונים בני נוער מתנדבים בבתי הספר ע"מ לחשוף כמה שיותר בני נוער לזכויות שלהם. מוזמנים להיכנס אל אלבום הפייסבוק של כל הפוסטרים. אם אהבתם את הנושא אתם מוזמנים להיכנס אל הכתבה באתר התנועה.

  ועוד דבר חשוב, רוצים לקבל סדרת פוסטרים לתלייה במקומות מרכזיים? או להזמין נציג מהאיגוד המקצועי לטובת הסבר או הרצאה בבית הספר של ילדכם – מוזמנים ליצור קשר במייל : nitzul@noal.org.il

  חג האחד במאי

  את האחד במאי מציינת התנועה כיום חג ליצירה ולעבודה האנושית, תוך דרישה לחיסול הניצול של בני הנוער והילדים בעבודה. לאירוע מגיעים בני נוער מכלל מרחבי ומעגלי התנועה: מהערים, הקיבוצים, המושבים, הכפרים הערביים והדרוזים, נערים עובדים מבתי הספר המקצועיים המלווים ע"י התנועה ובכלל. האירוע כלל פסטיבל נוער ססגוני עם במות הופעות של חניכים (רוק, היפ הופ, ראפ, דיג'יי.) דוכני הכשרות מקצועיות ותחנות יצירה. האירוע צולם והועבר בשידור ישיר באתר התנועה כדי לתת לכם ההורים הרגשה כאילו אתם ממש שם עם ילדכם. לאחר התהלוכה המרשימה התכנסנו כולנו בחצר בית ההסתדרות בתל אביב לטובת הענקת תעודות לנוער שהתאגד השנה וקינחנו בשתי הופעות של "קרח 9" ושל "אקסום".


   

   

  יום הניצחון על גרמניה הנאצית – ה-9 במאי

  ה-9 במאי מוגדר ומצויין מידי שנה ברחבי העולם כיום הניצחון על גרמניה הנאצית. יום זה נחוג ברחבי העולם, בעיקר במדינות אשר לחמו לצד בעלות הברית וברית המועצות במלה"ע ה-2 ורוחש כבוד ללוחמים שלקחו חלק במיגור הנאצים ועוזריהם. בישראל חיים מאות לוחמים, בעיקר יוצאי ברית המועצות לשעבר, אשר נלחמו בנאצים במסגרת צבאות בעלות הברית ולהם מלחמת העולם השנייה הינה סיפור של ניצחון. חניכי התנועה השתתפו ביום זה בצעדות הווטרנים והודו להם על פועלם החשוב והמוסרי בהיותם חלק מן המאמץ המוצלח למנוע את ניצחון הנאצים במלחמה. תנועתנו מקיימת זו השנה הראשונה קונגרס בו יקבלו חניכי התנועה החלטה על האופן בו יצויין יום הניצחון בשנים הבאות. על כך נספר לכם בחודש הבא… יש למה לצפות..

  תמונות מרגשות ביומן התנועתי

  החודש קיימנו שבוע בו הזמנו חניכים להציע תמונות אשר יודפסו על היומן התנועתי. התחרות התנהלה דרך רשת האינסטגרם וכל מה שחניך שרצה להציע תמונה שלו ליומן היה צריך להעשות זה לתייג את התמונה #יומן #הנוערהעובדוהלומד – מוזמנים לצפות בתמונות המועמדות באלבום הפייסבוק  ולהתרגש.
  וגם זו הזדמנות נהדרת להזמין אותכם שתעקבו אחרינו ברשת האינסטגרם המפורסמת.

     יום ירושלים ויום הזיכרון לנספי עולי אתיופיה בסודן

  יום ירושלים מוכר לכולנו כיום חג. ביום זה אנו עולים לירושלים ומציינים את הקשר העמוק והארוך של העם היהודי לירושלים. ביום זה מציינת העדה האתיופית בישראל את יום הזיכרון לנספי עולי אתיופיה בסודן. יום הזיכרון נבחר דווקא ביום ירושלים מכיוון שהשם והמקום "ירוסלם" היה החלום שחלמו להגשים העולים אשר נפלו בדרכם אל ארץ ישראל. לציון היום נערך יום עיון בהכנה והובלה של חניכי העדה בתנועה שעבדו בצוות היגוי מיוחד. בסיומו של יום העיון נערך טקס מרגש בו נכחו למעלה מ-400 משתתפים. להרחבה מוזמנים להיכנס לכתבה בנושא יום העיון לציון יום הזכרון לנספי עולי אתיופיה שנפלו בסודן.


  יום הצלת חיים

  כתנועה השמה את ערך החיים במרכז החינוך וההדרכה שלה השתתפו חניכי התנועה ב"יום הצלת חיים". כחלק מהיום עברו פעולות על הצלת חיים בקנים. בנוסף חניכי השכבה הבוגרת החליטו שיבקשו מהוריהם וחבריהם לחתום על כרטיס אדי. חניכי ומדריכי התנועה קיבלו הרבה הערכה באירוע הסיכום של היום בעקבות החשיפה הרחבה לנושא שנוצרה עקב הפעילות החינוכית וההסברתית בתנועה. ישר כוח לחניכים!! מוזמנים להיכנס לכתבה באתר התנועה נספח בסיכום הפעולה "להצלת החיים" שחניכי השכבה הבוגרת עברו בקנים. מוזמנים להיכנס ולהכיר את כלל הפוסטרים להצלת חיים באלבום הפייסבוק בדף שלנו.  

  סמינר מד"צים

  סמינר המדריכים הצעירים הינו אחד השיאים המרגשים והחינוכיים המשמעותיים ביותר בחיי חניך בתנועה. הסמינר מונה כ-1,200 חניכים אשר מחולקים לשלושה מחנות: אלון, ברוש ואורן. כל מחנה מונה חוגים אליהם מחולקים החניכים ובהם עוברים את ההכשרה להיותם מדריכים עתידיים: בניית פעולה, ערב תרבות, איך מובילים טיול, איך מנווטים, זהות והסמלה בקרב החניכים, פעולות ערכיות ועוד. סמינר מד"צים הינו חוויה לחיים לכל חניך שעבר אותה ושממנה אתה יוצא מדריך ומחנך לילדים צעירים ממך, אך גם אדם עצמאי יותר, טוב יותר ועם חברים חדשים לכל החיים! ואנחנו נשבענו כבר שנה שעברה שנפרסם את הפוסט הזה של אופיר, אבא לחניכה שיצאה לסמינר המדריכים: פרגנו לו בלייק על הפוסט המשעשע והמרגש.
  ומוזמנים להיכנס לסרטון למטה, ללמוד ולהתרשם יותר מסמינר המד"צים המופלא שלנו.


  סמינר מובילים – סמינר לחיים

  סמינר מובילים הינו סמינר המכשיר להדרכה בוגרי כיתות ט' ו י' מקיני ומועדוני התנועה מכל רחבי הארץ: בפן החברתי, הסמינר משלב בין חניכים ממשפחות ותיקות לבין חניכים דוברי רוסית וחניכים מהעדה האתיופית. בפן התוכני, הסמינר משלב בין פעולות עיוניות, הכשרת כלים בהדרכת ילדים ונוער, בנייה מחנאית, ניווט שטח, אתגרים אישיים וקבוצתיים. ערכי הסמינר הם: שוויון ערך האדם, ציונות ואהבת והארץ, חברה ישראלית רב תרבותית, קבוצה ועוד. סמינר מובילים עובר במתכונת קבוצתית ומודרך על ידי המדריך האישי מהקן/מועדון של החניכים שבסופו מקבלים תעודת מדריך רשמי המאושר על ידי משרד החינוך… הסמינר כמידי שנה מתרחש ביער כפר החורש בתאריכים ה11/7/2013- 17/7/2013 אנו נערכים לסמינר שיהיה חוויה של פעם בחיים!

  טקס חניך וחונך מצטיין

  תנועת הנוער העובד והלומד מדריכה ומלווה נערים עובדים ולומדים לא רק בקנים, אלא גם בבתי הספר המקצועיים (נערים שלרב עובדים אחה"צ וזה הזמן המשמעותי לפגוש אותם לפעולה חינוכית). כחלק מהלימודים המקצועיים עובדים התלמידים במפעלים ובתי עסק שונים אשר חונכים אותם, אך גם משלמים להם על העבודה בזמן ההכשרה. בסיומה של כל שנה אנו מציינים באירוע מרגש את בני הנוער ואת החונכים המצטיינים לשנה. כנסו לכתבה באתר התנועה המרחיבה בנושא ועל האירוע.


   

  הסכם קיבוצי ברשת בורגר ראנץ' – סוף טוב ומבורך!

  זוכרים שסיפרנו לכם בניוזלטר לפני מספר חודשים על התאגדות הנערות והנערים העובדים ברשת "בורגר ראנץ'" דרך הנוער העובד והלומד. אז בימים האחרונים ממש נחתם ההסכם הקיבוצי המבטיח זכויות ותנאים משופרים לבני הנוער העובדים! ההתאגדות היא כוח אך היא גם בסיס לדמוקרטיה ודיאלוג בין המעסיק ועובדים. גם אם הם "רק" בני נוער (אנחנו אגב חושבים ש"דווקא" מכיוון שהם בני נוער).

  הכל מתחיל מרעיון של סולידריות ושוויון, ממשיך להתאגדות אנושית ומוביל בסיכומו של דבר להסכם קיבוצי המבטיח זכויות ורצון גבוה יותר של העובדים לתרום לחברה בה הם עובדים! צדק חברתי וכלכלי ממש!
  מוזמנים להיכנס לכתבות הרשת ynet, NRG וכתבה בהארץ מודפסת, ובמעריב מודפסת.

  פינת השוס החודשי

  בדרך כלל זה התפקיד של המדריכים לחשוב על החניכים, להפתיע אותם ולרגש אותם.. אך הפעם זה היה בדיוק ההיפך!

  והפעם בפינה שלנו החניכים המסורים של אבישי ונועה מקן קריית גנים החליטו להפתיע אותם לקראת סיום הלימודים (סיימו יב' החודש) והגיעו אל התיכון בו למדו והעניקו למדריכהם האהובים הפתעות ובלונים.

  אפשר כמעט להרגיש את האהבה, התרגשות והקשר האמיץ והיפה שיש בין החניכים למדריכים!

  לא נותר מלבד לברך בברכת התנועה "עלה והגשם" את החניכים ומדריכהם!

   שיהיה המשך חודש מהנה וניצול מקסמילי של השנה לקראת החופש הגדול!

  נתראה בחודש הבא…

  הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות   הוסף חבר לניוזלטר
   

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!