שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  האם יש הגדרה להתנכלות?

  האם ההפסקה היא על חשבוני?

  הפנינג פתיחה מטורף

  25 באוגוסט 2013

  האם יש הגדרה מדויקת להתנכלות/התעללות ריגשית? אני פשוט רוצה להיות בטוח כי אני הולך לחשוף מתנכל סדרתי שהוא הסיבה ש40 עבדים התפטרו /פוטרו בשנתיים האחרונות.

  שאלה:
  האם יש הגדרה מדויקת להתנכלות/התעללות רגשית? אני פשוט רוצה להיות בטוח כי אני הולך לחשוף מתנכל סדרתי שהוא הסיבה ש40 עבדים התפטרו /פוטרו בשנתיים האחרונות הבעיה היא שבעיני ההנהלה הבכירה הוא נתפס כמנהל (זוטר) כוחני דורסני וזה מתאים להם -מה עושים?????
  תשובה:

  שלום,

  אין הגדרה מדויקת להתעללות ריגשית או להתנכלות.

  מה כן יש?

  חוק הגנה על עובדים מגן על עובדים שמתנכלים להם בגלל שחשפו שחיתויות.

  במידה וההתנכלות היא לא על רקע חשיפת שחיתויות או מינהל לא תקין – עדיין לעובד שמתנכלים לו יש זכויות.

  חוק פיצויי פיטורים קובע שבמידה ונוצרו נסיבות, חיצוניות, בהן לא ניתן לדרוש מהעובד להמשיך לעבוד – הוא זכאי להתפטר ולדרוש פיצויי פיטורים. ישנן מספר פסיקות שקבעו שמצב שבו מתנכלים לעובד – הוא מצב כזה.

  יש קאץ' קטן – כמו שכתבתי – אין הגדרה והנושא נתון לשיקול הדעת של בית הדין לעבודה.

  במידה ואתה חושב שמתנכלים לך אתה צריך להתריע בפני המנהל שלך או המנהלך שלו, בכתב, על ההתנהלות ולהתריע שאם המצב לא יתוקן – תאלץ להתפטר ולדרוש את פיצויי הפיטורים לפי סעיף 11א לחוק פיצויי פיטורים.

  אם גם זה לא עוזר והמצב לא מתוקן – אז אתה צריך לכתוב מכתב התפטרות, להודיע שהסיבה להתפטרות היא "הרעה מוחשית בתנאי העבודה" ולפרט (שוב) את ההרעה ואת ההתנכלות ולכתוב, באותו מכתב, שאתה דורש את פיצויי הפיטורים בהתאם לסעיף 11א.

  במקרים חריגים בית הדין לעבודה יכול גם לחייב את המעסיק לשלם פיצויים בגין עגמת נפש.

  חשוב מאד לתעד את כל ההתנהלות – החל מההתנכלות וההתעללות ועד הפניות לתיקון המצב.

  בהצלחה.

  באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

   

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!