שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  תמיד בתנועה – ניוזלטר ספטמבר 2013

  פנקס עבודה - המעסיק חייב להחזיר?

  שכר מינימום בשבת - למי שמועסק רק בשבת?

  9 באוקטובר 2013

  עיתון הדואר האלקטרוני התנועתי (ניוזלטר) - "תמיד בתנועה". לכל מי שמעוניין להתעדכן ולהכיר את הפעילות. נשלח מידי חודש - הפעם: פעילות חודש ספטמבר 2013

  הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

  שלום

  הוסף חבר/ בן-בת זוג לניוזלטר

  ניוזלטר ספטמבר 2013 – תמיד בתנועה

  פתיחת שנה, חגי המעלות, אירוע סוכות, הרשמה שנתית שחוסכת 5%, "אל המחר", כנס בטיחות בפעילות, סיוע לחניכים שידם אינה משגת, המועצה החינוכית של תנועת הנוער, עצרת רבין.

  פתיחת שנה לעשרות אלפי חניכי התנועה לאחר קיץ מלא בחוויות ייחודיות

  עשרות אלפי חניכים ומדריכים פתחו את שנת הפעילות לאחר קיץ מלא בפעילות חינוכית במחנות קיץ, סמינרי הכשרה להדרכה, בטיולים והרבה פעילות מהנה שאפשר לחוות רק בתנועת הנוער העובד והלומד. סיסמתנו השנה היא "המקום שלי לשנות" ואנו בהחלט מכוונים את קני התנועה ומדריכה להוות מקום לשינוי: שינוי אישי, שינוי קבוצתי ושינוי קהילתי וחברתי. את השנה פתחנו כהרגלנו במבצע "תפוח בדבש" בו חניכי התנועה יוצאים אל הקהילה ומעניקים תפוח בדבש וברכת שנה טובה.  חגי המעלות שכבר התחילו

  חגי המעלות הינם טקסי פתיחת השנה התנועתיים. בטקסים אלו עולים חניכי הקן שכבה. כל שנה רמת המעורבות של חניכי הקן בחג הולכת וגדלה: הכנת הצגה והופעה, הכנת פנסי טבע, הכנת תפאורה וקישוטים, הכנת כתובות אש ועוד. חגי המעלות ניחנים ברמת מעורבות ויצירה גבוהה של בני הנוער אשר מפיקים אירוע שלם בעצמם.

  אירועי וטיולי סוכות

  אצלנו נהוג להתלוצץ בקריצה: "בכל השנה אנחנו מדריכים הרבה, ובחופשות – אפילו יותר!" וכך היה גם בחופשת חג הסוכות. קני התנועה השונים התאימו את הפעילות לצרכי היישוב והעיר בו התנועה פועלת. מגוון של טיולים, סיורים, פעילויות ביישוב והפעלות הפכו את החג לחוויה חינוכית, משמעותית ומהנה לחניכי התנועה ומדריכה.  הרשמה שנתית – חוסכים 5% מהעלות ללא השקעת מאמץ!

  השנה פתחנו לראשונה אופציה נוחה ופשוטה לכם ההורים לרשום את ילדכם לשנת פעילות שלמה- כולל הטיולים, המפעלים ואירועי החוץ. מוזמנים לצפות בסרטון הסבר על האפשרות הזאת שיכולה לחסוך לכם 5% בעלות ולהעניק בטחון ורוגע. את תוכנית הפעילות של כל קן ניתן להשיג אצל רכזי הקנים והקומונרים. ניתן כמובן להירשם לדמי החבר השנתיים ללא ההרשמה השנתית. לשתי האפשרויות ניתן לשלם בקלות, זמינות ומהירות באתר ההרשמה התנועתי. מוזמנים להיכנס לסרטון ההסברה ולהתרשם.


  כנס "אל המחר"

  "אל המחר" היה אירוע לחניכי השכבה הבוגרת מכל קני תנועת הנוער בארץ אליו הגיעו חניכים במטרה לקיים שיח משותף על אתגרי התנועה. האירוע נחלק לשלושה חלקים: הראשון – דיונים בשולחנות עגולים בנושא אתגרי התנועה. השני – פסטיבל נוער של פעילות משחקית ולימודית ודוכנים לחשיפה של פעילות התנועה הייחודית ברחבי החברה הישראלית ובפעילות הקהילתית הרחבה. השלישי – טקס פתיחת שנה מרגש לאלפי המשתתפים. ניתן להתרשם מהבסיס לדיונים של אתגרי תנועת הנוער באתר "המועצה החינוכית" – לחצו על הקטגוריות ותוכלו לראות סרטונים המציגים את הדילמות בהן דנו החניכים. אירוע "אל המחר" הינו חלק מתהליך תנועת הנוער אל "המועצה החינוכית" – לפרטים נוספים על המועצה החינוכית ניתן להיכנס לאתר המועצה.  חריש לחיים – כנס הבטיחות לרכזי הפעילות בקנים – כי החיים מעל לכל!

  תנועתנו נשבעה לשמור על החיים של המשתתפים בפעולותיה כערך עליון. בכך אנחנו מתחייבים לכם ההורים שכל העוסקים במלאכת החינוך וההדרכה בתנועה יעשו הכל כדי שהפעילות תהיה בטוחה ומוגנת וכי נעשה הכל כדי שילדכם יחזור הביתה בשלום מכל פעילות, ביישוב ומחוץ ליישוב בטיולים והמחנות. השנה התקיימו מספר כנסים, למדריכי שנת השרות ולמדריכים הבוגרים, כל אחד מהכינוסים נמשך כ- 10 שעות. בכנס התקיימו מספר הרצאות בתחומי שמירת החיים. הנושאים העיקריים בהם הכנס התרכז השנה:

  • בטיחות בטיולים ובפעילויות החוץ – אריה מור מנהל אגף בכיר לבטחון בטיחות ושעת חירום במשרד החינוך 
  • בטיחות במבנה הפעילות 
  • בטיחות וגלישה בטוחה ברשת האינטרנט והרשתות החברתיות – גלעד האן חוקר פשעי אינטרנט 
  • מצבי סיכון וחירום נפשיים – פסיכולוגית המלווה את התנועה 
  • בטיחות בדרכים זה בידים שלנו 
  • בריאות ואורח חיים בריא 
  • מעבר על חוברת הנהלים וההנחיות של התנועה- "נשבעים לחיים" הכוללת גם יומן התנועתי . 
  • הערכות לשעת חירום – איך אנו כתנועת נוער ואזרחים צריכים להיערך לשעת חירום.

  כל ההרצאות נגעו בשמירת החיים של החניכים והמדריכים בפעילות בשגרת חייהם.

   

  רכזי הפעילות  והמדריכים מתודרכים ומוכשרים להעביר המשך הכשרה שותפת מידי שבוע בקנים ובמחוזות התנועה.

  שנה בטוחה וטובה, רווית פעילות וטיולים.


  סיוע להשתתפותם של חניכים שידם אינה משגת בפעילות התנועה

  לאורך שנת הפעילות יוצאים חניכי הנוער העובד והלומד לטיולים ופעילויות רבים. פעילות זו היא מאתגרת, חינוכית, מלאת ערכים וחניכינו אוספים בה חוויות לרוב. התנועה ומדריכיה עושים את כל המאמצים כדי לקיים פעילות איכותית אך עממית בעלותה ולאפשר לפעילות להיות פתוחה לכל נער ונערה- כסיסמת התנועה. עם זאת, ולצערנו, בשנים האחרונות אנחנו עדים ליותר ויותר חניכים מהפריפריה הכלכלית חברתית של ישראל שמתקשים לקחת חלק בפעילות התנועה מטעמים כלכליים. על מנת לאפשר לכל חניכינו להשתתף בפעילות התנועה, אנחנו פונים אליכם ההורים בבקשה להושיט סיוע לחניכים שידם אינם משגת – בסכומים סמליים של 30 ₪ ו-50 ₪. ניתן לעשות זאת באתר ההרשמה של התנועה.

  עם הפנים אל המועצה חינוכית (וסמינר הועדה המתמדת).

  בחודש אוקטובר תתחיל לפעול ה"ועדה המתמדת" שהיא ועדה נציגותית של 6 נציגים מכל מחוז בתנועה שתאסוף את ההצעות למועצה החינוכית ותערוך אותן לקראת ההצבעה במליאת המועצה. את ההצעות מעלים החניכים לאחר דיון וגיבוש ההצעות בקבוצתם בקן ובמוסדות החניכים הדמוקרטיים בקן. ניתן להקליק ולראות פרטים על המועצה ולהתרשם ממנגנון העלאת התכנים למועצה בטופס אינטרנטי.

  חניכי התנועה יוצרים בתהליך זה את הדמוקטיה השתתפותית, אקטיבית ודיאלוגית. זהו תהליך ארוך שממנו חניכי התנועה והתנועה עצמה יצאו חזקים יותר ודמוקרטים יותר !


  עצרת המרכזית לציון 18 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין

  העצרת המרכזית לציון הרצח קיבלה ריענון בתכנים והפכה לעצרת רחבה העצרת מתקיימת תחת הסיסמה "זוכרים את הרצח – נאבקים על הדמוקרטיה". הנוער העובד והלומד יגיע לעצרת כתנועה ויפעיל מערך הסעות לבני נוער מכל רחבי הארץ, במטרה לחזק את ערך הדמוקרטיה ולקבע אותו כבסיס חובה רחב בחברה הישראלית. אנו מזמינים אתכם ההורים להצטרף אל חניכי התנועה ואל המוני עם ישראל ולהגיע לעצרת כדי לחזק את כוחנו ואת המסר שלנו נגד האלימות – ובעד הדמוקרטיה. שנדע ונבנה חברה טובה לכל אחד כיחיד ולנו כציבור משותף. לפרטים נוספים באיוונט הפייסבוק של מערך ההסעות לאירוע.


  שוס חודשי מספר #1 – אני בכלל דובי

  מוזמנים לצפות בסרטון שכבר נהיה ויראלי – דובי מנסה לטייל בארץ – אבל הוא צריך את עזרת החניכים…

  חלק מהדי הסרטון הוא חניכים שמצטלמים במקומות שונים בארץ ואומרים: "הנוער העובד והלומד – המקום שלי לשנות – גם ב…" ובכל סרטון המקום משתנה. מוזמנים גם לצפות בסרטון ואפילו להעלות סרטונים.

  שוס חודשי מספר #2 – JUST DANCE

  בעקבות הטירוף העולמי של סרטוני ג'אסט דאנס הוציאה התנועה סרטון ריקודים משלה – מוזמנים להיכנס ולרקוד יחד עם אלפי החניכים ובני הנוער שכבר כבשו את רחבות הריקודים בעזרת הסרטון

  לוח הפעילות השנתי

  רוצים לתכנן את החופשות המשפחתיות? מתי מבקרים את הדודים? אתם מסודרים ורוצים לרשום את כל הכנסים והטיולים כבר ביומן – כנסו לכתבה והורידו את לוח הפעילות השנתי של תנועת הנוער. תהנו.   שתהיה לכולנו שנת פעילות טובה ומתוקה…

  נתראה בחודש הבא… 

  הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות   הוסף חבר / בן-בת זוג לניוזלטר
   

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!