שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  הפרשות לפנסיה מתחת לגיל 18

  העסקת בני נוער בתקופת הלימודים

  אני רוצה להתפטר בעקבות הנישואים

  15 בינואר 2014

  שלום :) רציתי לשאול אם עבדתי במשך כמעט שנתיים ומתחת לגיל 18 אם יש הפרשות לקרנות פנסיה או כל הורדה אחרת גם אם הייתי מתחת לגיל 18.. אשמח לקבל תשובה בקרוב..תודה רבה :)

  שאלה:
  שלום 🙂
  רציתי לשאול אם עבדתי במשך כמעט שנתיים ומתחת לגיל 18
  אם יש הפרשות לקרנות פנסיה או כל הורדה אחרת גם אם הייתי מתחת לגיל 18..
  אשמח לקבל תשובה בקרוב..תודה רבה 🙂
  תשובה:

  שלום,

  בשנת 2008 ההסתדרות חתמה על הסכם קיבוצי שחל על כלל העובדים ושקובע שכל עובד במשק זכאי לפנסיה.

  ההסכם הזה חל על נשים מעל גיל 20 ועל גברים מעל גיל 21.

  כשהיית מתחת לגיל 18 לא היו חייבים להפריש עבורך הפרשות לקרן הפנסיה.

  אני מניח שאת שואלת כי ראית בתלושי השכר שהורידו לך סכומים עבור הפנסיה. מכיוון שפנסיה היא הטבה – זה בסדר שהם פתחו עבורך קרן פנסיה למרות שהם לא היו חייבים.

  במקרה כזה חשוב שתביני באיזה חברת פנסיה פתחו לך את הפנסיה ומי הסוכן הפנסיוני שלך.

  למה זה חשוב?

  גובה הפנסיה החודשית שלך, כשתפרשי, תיקבע בהתאם למה שנצבר. אם כל הפנסיות שלך מכל העבודות שתעבדי עד אז יהיו באותה קרן – זה ישפר את המצב שלה.

  סיבה נוספת להקפיד לברר אם פתחו לך קרן פנסיה ואיפה היא שאם את מתחילה עבודה חדשה – אמורים לשלם את הפנסיה רק אחרי חצי שנה. אם את מתחילה עבודה חדשה ויש לך כבר קרן פנסיה מעבודה קודמת – חייבים לשלם לך מהיום הראשון (מותר לשלם החל מהחודש השלישי, אבל חייבים לשלם רטרואקטיבית החל מהיום הראשון).

  לעובדים מתחת לגיל 18 לא אמורים להוריד ביטוח לאומי ומס בריאות ולא אמורים להוריד מס הכנסה (אלא אם את מרוויחה מעל 6,300 ש"ח).

  חוץ מזה – אם עבדת במשך שנתיים מגיע לך לקבל ימי חופשה בתשלום, דמי הבראה ופיצויי פיטורים אם פוטרת או אם התפטרת בגלל הגיוס או יציאה לשנת שירות או שירות לאומי.

  בהצלחה.

  באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

   

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!