שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  7 דברים שכנראה לא שמעתם על חג החנוכה

  מדריך ההישרדות למטייל במדבר

  חמש סיבות להצטרף לנוער העובד והלומד

  16 בדצמבר 2017 / מאת עודד שמואלי , מערכת noal4u

  בואו נראה האם נצליח לחדש לכם: לכבוד חג החנוכה הכנו רשימה של כמה עובדות וסיפורים מעניינים שאולי לא הכרתם על החג הכי שמנוני בשנה.

  החשמונאים שלטו ביהודה ובירושלים במשך 130 שנה עד לשנת 37 לפנה"ס.
  הפעם הבאה בה ישלוט העם היהודי בירושלים תהיה בשנת 1948 לספירה (הקמתה של מדינת ישראל)

  אנטיוכוס הרשע שהטיל את הגזרות הקשות על היהודים הוא אנטיוכוס הרביעי
  לעומת אביו – אנטיוכוס השלישי, שיחסיו עם העם היהודי היו טובים, והוא ואף הגיע לנפוש בירושלים עם פילי המלחמה שלו.

  מקור האותיות נ.ג.ה.ש על סביבונים היה בעבר ראשי תיבות ביידיש
  ניכט (אפס), גאנץ (הכל), האלב (מחצית) ושטיל (עמוד במקום). הסביבון שימש כקוביית משחק בגרמניה אצל ילדים נוצרים ויהודים כאחד.

  אבן מהר אלעזר
  ישנה מסורת שבטיול חנוכה י' בנוער העובד והלומד, קן זיכרון יעקב מעניק אבן שנמצאה בהר אלעזר, ובסוף כל טיול מצטלמים איתה במצדה

  אנו נושאים לפידים
  השיר "אנו נושאים לפידים" שחובר ע"י אהרון זאב והולחן ע"י מרדכי זעירא נכתב לכבוד מצעד לפידים של הנוער העובד, במטרה להתחרות במצעד של מכבי צעיר. השיר מדבר על העבודה שלנו ללא צורך בניסים, על העשייה שלנו, והתוצאות שנובעות ממנה ("וייהי אור!")

  לא היינו פה שנה שעברה?
  שני טיולי חנוכה הארציים בבני המושבים הם חנוכה י'-י"ב ומסע מנהיגים. בשני הטיולים החניכים מקימים מדורה בעצמם, מכינים ארוחת ערב לבד (לפי מועצות) ובונים חממה שבתוכה הם ישנים.

  בטיול חנוכה י-י"ב יש שלושה אזורי טיול שונים: הרי אילת, מדבר יהודה ומזרח הרמון. כל שנה מחליפים אזור טיול כדי שכל אחד שיוצא בשלושת השנים יחווה שלושה מקומות שונים.

  75 שנים לעלייה למצדה
  השנה היא השנה ה-75 לעליה של הנוער העובד והלומד למצדה. העלייה הראשונה למצדה התרחשה בינואר 1942 עם 45 חניכים מהנוער העובד. העלייה התרחשה ישר אחרי "סמינר מצדה" שנמשך כשבועיים ובו חקרו החניכים את האיזור, ערכו חפירות ועוד .

   

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!