שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  כל מה שצריך לדעת על פסיקת הטיפים החדשה

  האם היית חקלאי.ת בגלגול הקודם?

  אני הגיבור/ה - משחק שאלות

  9 בינואר 2019

  מלצרים? הסתדרות הנוער העובד והלומד וההסתדרות החדשה כאן בשבילכם עם מה שחשוב לדעת על פסיקת הטיפים שנכנסה לתוקף ב1 בינואר 2019.

  פסיקת הטיפים, שנכנסה לתוקף ממש עכשיו, עושה שינוי דרמטי בעבודת המלצרות. הסתדרות הנוער העובד והלומד היא הארגון היציג של בני הנוער והצעירים העובדים בישראל, או במילים אחרות – אנחנו הגב שלכם בעבודה, לכן חשוב לנו שתכירו את המשמעויות של הפסיקה. שלא יעבדו עליכם!

  https://www.facebook.com/meltzarim.noal/videos/342755926554915/

  פסיקת הטיפים – מה היא אומרת?

  מי מכם שיצא לו/לה למלצר, בטח מכיר את האופי ה"אפור" של העבודה בתחום – חלק מהשכר הוא בתלוש, חלק לא, הטיפים מקבלים במזומן, אין (לרוב) תנאים סוציאליים, אין 150% על שעות נוספות, המתנה למשמרת במסעדה ללא תשלום ועוד עוד.

  השינוי המרכזי ביותר שמביאה פסיקת הטיפים, ולכן היא נקראת ככה, הוא שמעכשיו הטיפים הם חלק מהשכר שלכם, המלצרים. מכיוון שהטיפים יעברו מעכשיו דרך קופת המסעדה, מגיע לכם לקבל בצורה מסודרת את תלוש השכר ואת התנאים הסוציאליים, מחושבים לפי השכר האמיתי. שימו לב שלמרות שהטיפ נכנס לקופה, הוא חייב לצאת רק עבור שכר לעובדי המסעדה, ולא על דברים אחרים.

   

  https://www.facebook.com/meltzarim.noal/videos/1341492306012156/

   

  אוקיי, אז מה בתכלס חשוב שתעשו?

  1. קראו את תלוש השכר וודאו שקיבלתם את כל הזכויות שלכם כחוק.
  2. חפשו את השינוי בתלוש השכר כבר מהתלוש הקרוב שתקבלו בפברואר.
  3. זכרו לשמור העתק ולצלם כל מסמך מהעבודה – תלושי שכר, חוזי עבודה, מכתבים לעובדים. הכל.
  4. עשו רישום של הטיפים ושל שעות העבודה אצלכם.
  5. אל תחתמו בלי להתייעץ – כיוון שיש סעיף בפסיקה שנקרא "התניה חורגת", שמגדיר מצבים בהם ניתן לחרוג מהפסיקה, ייתכן שיבקשו מכם לחתום על טפסים כאלה ואחרים.

  בכל שאלה או בעיה נשמח לעזור – פנו אלינו באתר, בפייסבוק טיפ למלצרים – דעו את זכויותיכם, בטלפון *1121, או בווטסאפ 054-993-1121

  שליחת כתבה
  השארו מעודכנים!