שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אבנר בן-שפר

  נפל ביום ג' בטבת תש"ט (04/01/1949)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בטבת תש"ט (04/01/1949)
  בן 19 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: מלכה ויוסף
  יישובים: גינוסר, הרצליה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גינוסר
  הרצליה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בטבת תש"ט (04/01/1949)
  בן 19 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: מלכה ויוסף
  יישובים: גינוסר, הרצליה

  סיפור חייו

  בן מלכה ויוסף, נולד ביום כ' בחשוון תרצ"א (11.11.1930), בתל- אביב. בשנת 1945 סיים את בית-הספר העממי בהרצליה והתחיל לעבוד בבית-החרושת למוצרי חשמל ופליז "גולדשמידט את שואבה" בתל-אביב והמשיך את לימודיו בכתב באמצעות המכון הטכני להשכלה מקצועית. היה חבר תנועת "הנוער העובד" ומדריך בסניף תנועה זו בהרצליה. בעל כושר גופני רב. אבנר הצטיין בספורט שימושי, בו היה גם מדריך בגדנ"ע. השתייך לגרעין התיישבותי שעשה את הכשרתו בגינוסר.

  אבנר השתייך לגדוד "השרון" שבגדנ"ע מגיל 14 עד16 וחצי וסיים קורס מ"כים בגדנ"ע. הוא הדריך במחנה "עלומים" לילידי 1931 ועבר להדריך בהכשרת גבת. הוא עבד גם בבתי-המלאכה לתיקוני מטוסים בשדה-התעופה רמת דויד. אבנר ניחן ברגש מוסיקלי והפליא בנגינתו בחליל. הוא הצטרף לפלמ"ח, חטיבת הנגב. שם שירת בדרגת סמל ומפקד כיתה בפלוגת זחל"מים. אבנר היה ישר ועז-נפש, תמיר, רזה ושרירי וניחן בתבונה ובחוש הומור, היה בעל יכולת ביצוע והשפעה על חבריו ופקודיו, בעל דמיון ויכולת תיאור. על אף כשרונו הרב בהדרכה נחלץ לפעולות-קרב, באומרו למג"ד שלו: "לא אשלים עם כך לסיים את המלחמה הזאת בהדרכה בלבד". אחד המעשים הנועזים שלו, בשעת-דחק, היה הטיפוס מחלסה (קרית שמונה של היום) למנרה בקו ישר לפסגת ההר והשתתף גם בטיסות אחדות מעל לשטחי קרב. לאחר גמר הפעולות במבצע "חורב" ("עין") נשלח גדודו, והוא עימו, לכבוש את רפיח. בשעת כיבוש המשלט השני החולש על רפיח, ביום ג' בטבת תש"ט (4.1.1949) הותקף הטור המשוריין על-ידי מטוס אויב ובהתקפה זו נהרגו ארבעה חיילים וביניהם אבנר. נקבר בבית אשל.

  ביום ו' באלול תש"ט (31.8.1949) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

  "הנוער העובד" בהרצליה הוציא לזכרו חוברת בשם "אבנר".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!