שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אדם צמיר

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום י"ז בסיון תשל"ב (30/05/1972)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 17 במותו
  הורים: סופיה ויעקב
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום י"ז בסיון תשל"ב (30/05/1972)
  בן 17 במותו
  התגורר ב: תל אביב
  מקום אירוע: נתב"ג
  הובא למנוחת עולמים ב: חולון
  גוש: 4 שורה: 32
  הותיר: הורים ואח
  אדם מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 47

  סיפור חייו

  אדם, בן סופיה ויעקב, נולד בג' באלול תשי"ד (01.09.1954) בפולין. עלה עם הוריו לישראל בשנת 1957. למד בבית הספר "רוקח" ביד-אליהו ובבית ספר תיכון עירוני ט' בתל אביב, והיה חבר בקן יד-אליהו של הנוער העובד והלומד. כדברי אביו: "אין לבטא במילים איזה ילד היה - בחור פיקח, תמיד עליז, תמיד אופטימי, תמיד חייכני, קשור למשפחה, טוב לב ואהוב על כולם".

  בילדותו הוא אהב חיות וגידל בבית אוגרים, דגים, תוכים, וכל בעל חיים שהוריו אישרו. אדם אהב כל מה שקשור בכלי תחבורה, אילתר ובנה לעצמו אופנוע על בסיס של אופניים. הוא אהב לצלם ובנה מעבדת צילום בביתו.

  ביום שלישי בערב, י"ח בסיון תשל"ב (30.05.1972), אדם הגיע לנמל התעופה בלוד כדי לקבל את פני דודתו שחזרה מטיול בחו"ל. באותה עת הגיעו בטיסת אייר-פרנס שלושה מחבלים ממוצא יפני. המחבלים ניגשו, כמו יתר הנוסעים, למסוע המזוודות, וברגע שהמזוודות היו ברשותם הם הוציאו מתוכן כלי נשק ורימונים והחלו לירות לכל עבר.

  עשרות אנשים מנוסעי טיסת אייר-פראנס וטיסות אחרות, קהל שהמתין מעבר לקיר הזכוכית לבני משפחה שהגיעו חזרה לישראל, ועובדי שדה התעופה - נפגעו. כעשרים נרצחו, ובהם שמונה ישראלים והשאר תיירים. אדם, שהמתין ליד קיר הזכוכית, נפגע מהיריות ונהרג במקום.

  שניים מהמחבלים חוסלו במהלך הקרב. השלישי, קוזו אוקאמוטו, פרץ החוצה וירה לעבר נוסעי שתי טיסות אחרות שנחתו באותו זמן, עד שנתפס בידי כוחות הבטחון.

  אדם היה בן 17 וחצי במותו. הותיר אחריו הורים ואח. הובא למנוחות בבית העלמין בחולון.

  בבית הספר תיכון עירוני ט' הוקמה מעבדת צילום הנושאת את שמו של אדם. אחיו יורם קרא על שמו את בנו - יותם-אדם.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!