שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אהוד יערי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ז בתמוז תשמ"ב (08/07/1982)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בתמוז תשמ"ב (08/07/1982)
  בן 36 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: אורה ושמואל
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן קריית חיים
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  חיפה
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז בתמוז תשמ"ב (08/07/1982)
  בן 36 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נהריה (חלקה צבאית)
  הורים: אורה ושמואל
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן קריית חיים

  סיפור חייו

  בנם יחידם של אורה ושמואל, נולד ביום י"א בכסלו תשי"ז (4.12.1946) בקרית-חיים. למד בבית-הספר היסודי בקריית-חיים ושנתיים למד בבית-הספר התיכון המקומי. אהוד אהב עבודת-כפיים, ובהמלצת מוריו המשיך את לימודיו בבית-ספר מקצועי. תחביבו העיקרי היה ספורט: הוא שיחק כדורסל, הצטיין בריצה וזכה בתעודות הצטיינות המעידות על כישוריו. אהוד היה מדריך אהוב בתנועה המאוחדת, פעיל בגדנ"ע ואהוב מאוד על חבריו. תחביבו הנוסף היה ריקודי-עם. הוא השתייך לקבוצת מחול של עיריית חיפה ואף נסע במסגרת זו לפסטיבל ריקודי-עם בצרפת.

  באוקטובר 1964 התקבל כתלמיד בבית-הספר הטכני והשלים את לימודיו באפריל 1965.

  ביוני 1965 התגייס לשירות סדיר והוצב כטכנאי מסוקים בחיל-האוויר, בדרגת רב"ט. הוא לחם במלחמת ששת הימים ומפקדיו העריכוהו כ"בעל מקצוע טוב וחייל ממושמע".

  במארס 1968 סיים את שירותו הסדיר והצטרף לקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל, בו שהה תקופה קצרה. אהוד המשיך למלא את חובתו לצה"ל בשירות המילואים. בשנת 1969 עבר קורס תותחני נ"ט, אך בהמשך הזמן הוחזר לחיל-האוויר כטכנאי מסוקים. אהוד אהב את עבודתו כמכונאי רכב והתלבט אם לפתח את כישוריו הספורטיביים וללמד במכון "וינגייט", או את כישוריו הטכניים. הוא עבר קורס למורי נהיגה במסגרת משרדי העבודה, והתחבורה וגם קורס לטכנאי רכב כבד. עם פרוץ מלחמת יום-הכיפורים, עוד לפני שנקרא לשירות מילואים, יצא לחפש את יחידתו ומילא את תפקידו ביחידתו בחיל-האוויר.

  כשהחל מבצע שלום הגליל גויס לשירות פעיל ויצא ללבנון. ביום י"ז בתמוז תשמ"ב (8.7.1982) חלה ונפטר בעת שירותו. בן 35 היה במותו. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בנהריה. השאיר אחריו רעיה, שני בנים, בת והורים.

  מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "עם מותו של סמל אהוד איבדנו את אחד מטובי לוחמינו בחטיבה. הכרנו את אהוד תקופה ממושכת בשירות במילואים בימי שלום ובימי מלחמה. בתקופה זו למדנו להכירו כבחור מסור וחברי, המבצע תמיד את המוטל עליו בצורה שקטה ואחראית".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!