שליחת כתבה


אייקון המקום שלי לשנות
המקום שלי לשנות

אהרון אוסישקין

נפל ביום כ"ו בחשון תשס"ב (11/11/2001)
מידע כללי

נפל ביום כ"ו בחשון תשס"ב (11/11/2001)
בן 50 במותו
יחידה: משמר הגבול
מקום מנוחתו: תל מונד
הורים: מרים ודוד
יישובים: כפר הס
מעגל תנועתי: בני המושבים

כפר הס
בני המושבים
מידע כללי

נפל ביום כ"ו בחשון תשס"ב (11/11/2001)
בן 50 במותו
יחידה: משמר הגבול
מקום מנוחתו: תל מונד
הורים: מרים ודוד
יישובים: כפר הס

סיפור חייו

בן מניה ודוד. אהרון (ארל'ה) נולד בכפר הס שבשרון בכ' בתשרי, ערב שמחת תורה תשי"ב (20.10.1951), אח לשרה ואליעזר. בן לניצולי שואה שניהלו משק בכפר הס והתגוררו עם שלושת ילדיהם בבית סוכנות קטן.

ארל'ה גדל בכפר הס, למד בבית הספר היסודי-איזורי בתל מונד ובתיכון ע"ש רופין, בעמק חפר. בתור תלמיד בית ספר ארל'ה נודע כתלמיד לא רע אך גם שובב לא קטן. הוא היה שותף למעשי קונדס רבים, בכפר ובבית הספר. בנעוריו השתייך לתנועת הנוער העובד של בני המושבים. היה ברור כבר אז, מספרים בני המשפחה, כי ארל'ה ימשיך את דרכם של הוריו במושב.

בחודש נובמבר 1969 התגייס ארל'ה לצה"ל. הוא שירת בחיל התותחנים, עבר קורס קשר ושירת בגדוד ברמת הגולן. בשנת 1971 סיים קורס קצינים ושירת בסיני, אז גם עבר קורס צניחה. ארל'ה השתחרר מצה"ל ב–1972 בדרגת סגן.

מיד לאחר השחרור מצה"ל שב ארל'ה למשק הוריו, והחל לפתחו עם אביו.

בחודש אוקטובר 1973 – עת מלחמת יום הכיפורים – ארל'ה לחם כקצין מילואים בגדוד תותחנים ברמת הגולן. מאז שירת במילואים מדי שנה, התקדם בתפקידים, הועלה לדרגת רב-סרן והיה למ"פ מפקדה בגדוד תותחנים. בתום שירות המילואים, ארל'ה התנדב לשרת שנתיים נוספות, ומילא תפקיד בחמ"ל אוגדה.

בחודש אוגוסט 1977, בהיותו בן עשרים ושש , נישא ארל'ה לפנינה. בשנים הבאות נולדו שלושת ילדיהם, מתן, שני וערן. ארל'ה היה בעל ואב למופת, מסור עד אין קץ ובבחינת עמוד התווך של משפחתו. כל חייו נותר בן מסור להוריו, תמך בהם והיה להם למשענת חמה ואוהבת.

ארל'ה היה איש רעים, ידיד אמת – תמיד נכון לסייע ככל שצריך. ידידותי, חייכן תמידי, מסביר פנים לכול ובעל חוש הומור יוצא דופן. עם ילדיו פיתח קשרי חברות אמיתיים. הם ידעו שאביהם חבר, ושאפשר לפנות אליו בכל עניין, בכל עת.

לאחר נישואיו נכנס ארל'ה לענף הפרחים והקים חממות פרחים נהדרות. כן גידל והשביח תרנגולי הודו, תפוחי אדמה, בוטנים ועגבניות. גם פרדסים היו לו, ולול מטילות. בשנים האחרונות לחייו התמקד בעיקר בענף הפרחים לייצוא ובענף ההודים לפיטום. הוא התאים את משקו להתפתחויות הנדרשות, והסב את גידוליו לענפי קישוט ירוקים.

ארל'ה אהב את החיים בכפר ואת עבודת האדמה. הוא היה פעיל מאוד מבחינה ציבורית בכפרו. היה חבר בוועדות השונות (תרבות, משק וביטחון), היה חבר ויו"ר הנהלת המושב, רכז עובדים זרים ועוד. במועצה האזורית לב השרון ארל'ה היה חבר מליאה, רכז הוועדה החקלאית ופעיל מפלגת העבודה מטעם מחוז המושבים – ציר במפלגה.

ארל'ה היה איש רב פעלים ורב תחביבים. בצעירותו אסף בולים. כשבגר, אהב דרמה והיה משתתף בחוג הדרמה של המועצה האזורית. הוא אהב להשתתף בהופעות השונות ובהצגות, אם במושב ואם מחוצה לו. מאוד אהב טבע ונוף, והיה מרבה לצאת לטיולים, לראות סרטים בקולנוע, ובעיקר – לבלות בחיק המשפחה והילדים.

ביום ראשון בערב, כ"ו בחשוון תשס"ב (11.11.2001), הוזעק ארל'ה מביתו ע"י אחד מתושבי כפר הס כדי לבדוק אדם חשוד שנראה מסתובב בכניסה למושב. ארל'ה היה רכז הביטחון של הישוב, תפקיד שלקח על עצמו מתוך בחירה ובמסגרתו השקיע את כל מרצו, בכל שעות היממה, בהגברת תחושת הביטחון של התושבים. הוא חש מיד לאזור והחל בסריקות. לפתע הגיח מבין השיחים מחבל פלסטינאי וירה בארל'ה המסייר ברכבו. ארל'ה נהרג במקום.

רב-שוטר מתנדב ארל'ה היה בן חמישים בנפלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בתל מונד. הותיר א ישה, שני בנים ובת, הורים, אח ואחות.

לזכר ארל'ה הועלה לרשת האינטרנט אתר ובו סיפור חייו במילים ותמונות ודברים לזכרו.

ביום השנה להירצחו של ארל'ה נערך טקס הסרת הלוט לגלעד שהוקם לזכרו. הגלעד הוצב בכיכר בכניסה לכפר הס, במקום בו נרצח, והכיכר נקראה באותו מעמד על שמו.


חזרה לספר הזיכרון


שיתוף:


הדפסה


סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


ליצירת קשר


רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!