שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אהרן ינובסקי

  נפל ביום כ"ו בכסלו תשמ"ד (02/12/1983)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בכסלו תשמ"ד (02/12/1983)
  בן 37 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: לבנון הראשונה (שלום הגליל)
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: פולה ולייב
  יישובים: חולון, עתלית
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חולון
  עתלית
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ו בכסלו תשמ"ד (02/12/1983)
  בן 37 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: לבנון הראשונה (שלום הגליל)
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: פולה ולייב
  יישובים: חולון, עתלית

  סיפור חייו

  בן פולה ולייב, נולד ביום כ' באדר א' תש"ו (21.2.1946) במוסקבה. הוריו, יוצאי פולין, נמלטו בשנות המלחמה לרוסיה. בגיל שנה חזר עם הוריו לפולין, ובשנת 1950 עלתה המשפחה לארץ. תחילה התגוררה המשפחה בבית-העולים בעתלית. משם עברה לשכונת גני-תקוה שבפתח-תקוה. בשנת 1955 השתקעה המשפחה בחולון, בשכונה שבה התגוררו יוצאי פולין. אהרן למד בבית-הספר היסודי על-שם שנקר בחולון, והשלים את לימודיו בבית-ספר מקצועי של משרד העבודה. הוא אהב מוסיקה, ניגן בגיטרה וידע לתופף. אהב עבודת-כפיים והרהיטים בביתו היו מעשה ידיו. אהרן היה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד בחולון.

  באוקטובר 1963 התגייס לצה"ל, ואחרי אימוני טירונות הוצב בחיל-החימוש. הוא עבר קורס של מכונאי רכב, ותפקיד זה מילא כל שנות שירותו בצה"ל. אחרי ששוחרר מן הצבא הסדיר התחיל לעבוד בליטוש יהלומים. בשנת 1972 התחתן והקים את ביתו בחולון, סמוך לבית הוריו. הוא המשיך למלא את חובותיו לצה"ל, ובדצמבר 1980 עלה לדרגת רב"ט.

  בשנת 1979 עזב את עבודתו במפעל היהלומים והתחיל לעבוד כמכונאי מטוסים בתעשייה האווירית. הוא התקדם בעבודה, עבר קורסים ונחשב לעובד אחראי ומסור. אהרן היה איש נוח לבריות, טוב לב, נעים-הליכות ומוכן תמיד לעזור לזולת.

  במלחמת שלום הגליל נקרא לשירות במילואים. ביום כ"ו בכסלו תשמ"ד (2.12.1983), בהיותו בסיור ליד העיירה נבטייה בלבנון, נהרג באש המחבלים. בן 38 היה במותו.

  אהרן הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחולון. הוא השאיר אחריו רעיה, שתי בנות, הורים ואח.

  שר הביטחון משה ארנס כתב עליו למשפחתו: "אהרן שירת בגדוד חי"ם, בחיל-החימוש. הוא היה חייל מצוין, נעים הליכות, אהוב על כל מי שהכירו".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!