שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  אהרן (רוני) מולקנדוף

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חינוך
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: דורה ואבנר
  יישובים: חיפה, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חינוך
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: דורה ואבנר
  יישובים: חיפה, תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  אהרן (רוני), בן דורה ואבנר, נולד ביום כ"ד בשבט תשי"ג (7.2.1953) בתל-אביב. הוא למד בבית-הספר על-שם צבי שפירא בתל-אביב, ואחרי-כן המשיך ולמד שנתיים בבית-הספר התיכון-מקצועי "שבח" בתל-אביב, ולבסוף למד שנה אחת בבית-הספר הטכני של חיל-האוויר בחיפה. רוני היה תלמיד ערני, שובב ונבון, והיה אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא התברך בתבונת-כפיים, בעיקר בתחום הנגרות, שבו השתלם כשלמד בבית-הספר התיכון ואף עבד בו לפני שגויס לצבא. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד", נטל חלק פעיל בכל פעולותיה והקדיש לכך את מרבית זמנו הפנוי. הוא היה חובב ספורט נלהב והצטיין בענפי ספורט שונים. רוני היה נער עליז ואוהב-חיים. הוא השכיל למצות את מלוא התועלת מכל רגע בחייו ולהתחבב על הכל, בזכות עיניו המאירות וחיוכו המלבב. מטבעו היה סקרן וביקש לחקור ולתהות על מהותו של כל דבר שנקרה על דרכו. הוא היה בן נאמן ומסור להוריו והיה קשור למשפחתו בכל לבו. כשלוש שנים עשה בגרעין "אצבר" של "הנוער העובד", ובמסגרתו התגורר תחילה בקיבוץ ארז, אחרי-כן בהיאחזות קליה שבבקעת-הירדן, ולבסוף בקיבוץ נח"ל-עוז.

  רוני גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1971 והתנדב לנח"ל. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מפעילי מקלעים והתמנה למקלען, החל להשתלם בקורס למקצועות טנק "סנטוריון". מלחמת יום-הכיפורים פרצה שבועיים לפני סיום הקורס. הוא היה חייל מסור ואחראי והתחבב מאוד על מפקדיו ועל חבריו לנשק, שכינוהו בשם-חיבה "ציגי". במשך כל תקופת שירותו בצבא השתדל שלא להדאיג את הוריו והקפיד לשמור על קשרי מכתבים וטלפונים עם הבית, כדי למנוע דאגה מבני משפחתו. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים, נשלח עם חבריו לרמת-הגולן, שם השתתף בקרבות-הבלימה נגד הסורים. ביום י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973), נפגע בקרב בתל-ג'וחדר ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם, אחות ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

  הוריו תרמו לזכרו ספר-תורה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!