שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  איתן הר-נשר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ג באדר ב' תש"ח (24/03/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ג באדר ב' תש"ח (24/03/1948)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: נעמי וברוך
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ג באדר ב' תש"ח (24/03/1948)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: נעמי וברוך
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן נעמי וברוך, נולד ביום כ"ט בשבט תרפ"ח (20.2.1928) בתל- אביב. תחילה למד בבית-החינוך בצפון ובבית-הספר לדוגמה, ומשעברו הוריו למושב חירות (גוש תל מונד) המשיך שם את לימודיו עד גמר כיתות בית-הספר. משם הלך ללמוד שנתיים בבית-הספר המקצועי על שם מכס פיין בתל-אביב. היה איש עבודה מנעוריו ובכל שעות הפנאי היה עוזר לא רק להוריו בכל עבודות המשק, אלא גם לנשי המגויסים שבכפרו. היה חבר ב"נוער העובד" ואהוב על כל חבריו בשל טוב-לבו ויושרו. בשנת 1946 הצטרף לשירות הפלי"ם, נשלח לקורס מפקדי-סירות וסיים אותו בהצלחה. כמפקד סירה השתתף בהורדת מעפילים לחופי הארץ. פעולתו האחרונה בפלי"ם היתה הורדת המעפילים מהאונייה "הפורצים", אשר הגיעה לחופי תל-אביב. למחרת היום התנדב לפעולות ה"הגנה" בנגב. משם נשלח לקורס מ"כים בדליה, ומשם - לבסיסו בקיסריה. היה אחראי לביטחון בגב ים, משם נשלח למעלה החמישה לקורס למפעילי מקלעים כבדים. בקורס זה הצטיין ומונה למדריך. איתן שירת בגדוד "הפורצים" ומפקדיו בחטיבת הפלמ"ח סמכו ידיהם עליו. זמן-מה עשה במעלה-החמישה והשתתף שם בפעולות קרביות שונות.

  ביום י"ג באדר ב' תש"ח (24.3.1948), בצאתו עם חבריו לשתק את התחבורה הערבית בכביש חיפה-ג'בע, נפל מיריה מן המארב ליד עתלית בסביבות מזאר-ג'בע, ביום ובחודש שבו עלתה אמו לארץ בשנת 1925. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!