שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  בני ברך

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום ב' בכסלו תשכ"ח (04/12/1967)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 35 במותו
  הורים: לילי ורוברט
  יישובים: חיפה, יפתח (קיבוץ)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  יפתח (קיבוץ)
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום ב' בכסלו תשכ"ח (04/12/1967)
  בן 35 במותו
  התגורר ב: יפתח
  מקום אירוע: יפתח
  הובא למנוחת עולמים ב: יפתח
  שורה: 1
  הותיר: הורים ואח
  בני מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 38

  סיפור חייו

  בני, בן לילי ורוברט, נולד בד' באייר תרצ"ב (10.05.1932) בברסלאו, גרמניה. בן ארבע עלה ארצה עם משפחתו, שהשתקעה בחיפה. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה עבר לפנימיה על יד פרדס-חנה, בה שהה עד מלאת לו תשע. בשובו לחיפה החל ללמוד בבית-ספר "חוגים".

  לאחר סיום לימודיו למד אצל אביו עמילות מכס, ועסק בכך עד מלחמת העצמאות. עם מעבר המשפחה לטבעון שימש בני, בתקופת המלחמה, כעוזר למא"ז בארגון השמירה. הנסיון שרכש בפעילות בטחונית זו, כשהוא רק בן חמש עשרה, הקנה לו כנראה את הרגלי השמירה הקפדניים שלו.

  כחניך תנועת הנוער העובד יצא בשנת 1950 להכשרה במסגרת הנח"ל בקבוצת כנרת, ומשם להשלמה במשמר-דוד יחד עם קבוצתו. בתקופת חברותו הדריך בקרית חיים, ולאחר מכן שימש כגזבר התנועה.

  עקב המצב החברתי במשמר-דוד עקר בני לקיבוץ יפתח, בו היה חבר אחיו דני. בתחילת שנת 1959 הגיע לקיבוץ, ולאחר קליטתו התמסר לעבודת הנהגות ועבד בקואופרטיב ההובלה של הגליל העליון. מסירותו לעבודה הייתה מן המפורסמות.

  ביום ב' בכסלו תשכ"ח, (04.12.1967) בתקופה של מתח בטחוני רב, בני השכים כדרכו ובשעה 03:00 לפנות בוקר התניע את המשאית שעמדה להוביל משלוח דגים. השומר בשער הקיבוץ לא זיהה אותו, פתח עליו באש והרגו.

  טעותו האיומה של השומר, שלא היה מחברי יפתח, קיפדה את פתיל חייו של בני.

  בני היה בן 35 במותו. הוא הותיר אחריו הורים ואח. הובא למנוחות בבית העלמין בקיבוץ יפתח.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!