שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  גדעון (ג'ורג'י) ידגר

  נפל ביום ט' באלול תשל"ד (27/08/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' באלול תשל"ד (27/08/1974)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: רות ואליהו
  יישובים: כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' באלול תשל"ד (27/08/1974)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: רות ואליהו
  יישובים: כפר סבא

  סיפור חייו

  בן אליהו ז"ל ורות. נולד ביום ה' באב תשי"ג (17.7.1953) בכפר- סבא. למד בבית-הספר היסודי ע"ש ד. רמז שבכפר-סבא. אחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר 'אורט' שבמקום. גדעון היה תלמיד ממושמע וקנה לעצמו חברים וידידים רבים בבית-הספר ובשכונתו. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ומילדותו אהב את הספורט והקדיש שעות רבות למשחקי הכדורגל והכדורסל. היה אהוב על חבריו ונוצרו בינו לבינם קשרי עזרה הדדית, שיתוף ואחוה, והם הרבו לערוך מסיבות ולצאת לטיולים ברחבי-הארץ. מגיל צעיר גילה גדעון יחס של אחריות לאחיו הצעירים ממנו, השגיח עליהם ועזר לאמו בעבודות הבית. הוא הצטיין באהבת סדר וניקיון, הקפיד בלבושו והיה תמיד בעל הופעה חיצונית נאה ומסודרת. היו בגדעון חדות-חיים, שובבות ואהבת האדם - תכונות שהקרין על הסובבים אותו. הוא אהב ילדים וידע להשתובב בחברתם, כאילו היה ילד בעצמו.

  גדעון גויס לצה"ל בנובמבר 1971 והוצב לחיל-השריון. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מכונאי טנקים מג"ח נשלח לגדוד שריון בתפקיד של מכונאי-טנקים. במלחמת יום- הכיפורים נטל חלק בתיקון ובחילוץ טנקים שנפגעו בשדה-הקרב בסיני.

  ביום ט' באלול תשל"ד (27.8.1974) נפל גדעון בעת מילוי תפקידו בדרום-הארץ. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבכפר-סבא. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות וחמישה אחים. האב נפטר עשרה חודשים לאחר נפילת גדעון. אחרי מותו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

  משפחתו הנציחה את זכרו בקרן הבנים, גיבורי מערכות-ישראל - קופת-גמ"ח להורים שכולים ולזוגות צעירים בכפר-סבא.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!