שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  גיורא ברזילי

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ו בשבט תש"כ (24/02/1960)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 22 במותו
  הורים: חיה ומרדכי
  יישובים: נשר (עיר), עין גדי (קיבוץ), עמיעד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  נשר (עיר)
  עין גדי (קיבוץ)
  עמיעד
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ו בשבט תש"כ (24/02/1960)
  בן 22 במותו
  התגורר ב: עין גדי
  מקום אירוע: עין גדי
  הובא למנוחת עולמים ב: חיפה-חוף כרמל
  חלקה: ה שורה: 20
  הותיר: הורים ואחות
  גיורא מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 38

  סיפור חייו

  גיורא, בן חיה ומרדכי, נולד בנשר שליד חיפה בכ"ח בניסן תרצ"ח (29.04.1938), אח לרות. הוא למד בבית הספר העממי בנשר, הצטיין בכל מקצועות הלימוד וגילה עניין מיוחד במקצועות הטבע והמתימטיקה. אחר כך התקבל לבית הספר המקצועי התיכוני שליד הטכניון בחיפה ופנה למקצוע טכנאות רדיו. הודות לכושר תפיסתו ותבונת כפיו הוכיח יכולת רבה הן במקצועות העיוניים והן בעבודה המעשית. גיורא היה פעיל בתנועת "הנוער העובד", השתתף בכל המחנות והמסעות והיטה שכם לכל פעילות חברתית.

  בסיום הלימודים התגייס גיורא לצה"ל, ועם חבריו לגרעין הנח"ל "רעות" היה בהכשרה בקיבוץ עמיעד ובהדרכה בכפר סבא. היה חניך מצטיין באימוני הצבא ומדריך מוערך בהכשרה. הוא עבר בהצלחה קורס צניחה, קורס מפקדי כיתות וקורס חבלה.

  בסיום שרותו התקבל כחבר לקיבוץ עין גדי שלחוף ים המלח. את זמנו הפנוי בקיבוץ הקדיש גיורא לתחביביו - רדיו וארכיאולוגיה. הוא הכיר כל שעל אדמה באזור מגוריו, טייל באתרים העתיקים, טיפח אוסף מטבעות עתיקות ואף הדריך חברים בטיולים באזור.

  בצהרי יום רביעי, כ"ו בשבט תש"ך (24.02.1960), פתחו ערבים באש לעבר גיורא, שיצא עם חבר מעין גדי לטיול והיה כארבעה קילומטר מצפון-מערב לקיבוץ. השניים נפצעו, השיבו אש והחלו לחזור לקיבוץ. גיורא, שנפצע באורח קשה, מת במהלך פינויו לבית חולים.

  גיורא היה בן 22 במותו, הותיר הורים ואחות. הובא למנוחות בבית העלמין בחיפה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!