שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דורון מרוא

  נפל ביום כ"ב בכסלו תשל"ו (25/11/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בכסלו תשל"ו (25/11/1975)
  בן 25 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: פרדס חנה (חלקה צבאית)
  הורים: הרטה וצבי
  יישובים: פרדס חנה-כרכור, רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  פרדס חנה-כרכור
  רחובות
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בכסלו תשל"ו (25/11/1975)
  בן 25 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: פרדס חנה (חלקה צבאית)
  הורים: הרטה וצבי
  יישובים: פרדס חנה-כרכור, רחובות

  סיפור חייו

  בן צבי והרטה. נולד ביום י"ט בתשרי תשי"א (30.9.1950) בכרכור, להורים מעולי-גרמניה. את ראשית חינוכו קיבל בבית-הספר הממלכתי שבמקום. לאחר שש שנים עבר לבית-הספר החקלאי שבפרדס-חנה ובו למד ארבע שנים. את שנות-הלימוד האחרונות עשה בבית-הספר התיכון-חקלאי 'עירון' שבחדרה. כאן השתלם בענפי המטעים ועמד בהצלחה בבחינות-הבגרות. בנעוריו היה דורון חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד', בגדנ"ע ובחוג חובבי-הטבע.

  בסוף יולי 1968 גויס דורון לצה"ל, במסגרת נח"ל-צנחנים. לאחר הטירונות התנדב לשמש כחובש קרבי ועבר בהצלחה קורס- חובשים, קורס-מ"כים וקורס-צניחה. הוא עלה לדרגת סמל ושימש כחובש פלוגתי וגדודי. הממונים עליו המליצו לשבצו בקורס- קצינים, ביחסם לו "כושר-ביצוע מצוין בכל התחומים". במרוצת הזמן הועבר לחיל- הרפואה ובסוף יולי 1971 סיים את שירותו הסדיר.

  דורון חזר ללימודים האהובים עליו. הוא נרשם לפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ברחובות. בתום השנה הראשונה בחר במסלול לבעלי-חיים ובלימודים לקראת תעודת הוראה. בעת לימודיו נקרא לעתים תכופות לשירות-מילואים ממושך. במלחמת יום-הכיפורים ולאחריה עשה במילואים ארבעה חודשים וחצי ברציפות. בשל ההפסקות המרובות נמשכו לימודיו מעל למקובל, ועדיין נותר לו להשלים קורסים אחדים לפני קבלת התואר 'בוגר'.

  בזמן לימודיו הכיר את איטה, אשר למדה במחזור שלו בפקולטה, ונשא אותה לאישה. לזוג נולדה בת, קרן, והם השתקעו בעיר רחובות.

  למען פרנסתו וכן מתוך להיטותו להעביר מהידע הרחב שלו במקצוע גם לאחרים, שימש דורון, תוך כדי לימודיו באוניברסיטה, כמורה לביולוגיה בית-הספר המקיף ג' שבאשדוד. הוא היה מסור מאוד לעבודת ההוראה והכניס בה שיטות חדשניות, שבעזרתן הקנה לתלמידיו אהבה יתרה למקצוע לבד מהידע עצמו. בחוברת שהוציא בית-הספר לזכרו של דורון, שנה לאחר מותו, יש עדויות רבות על האהדה שרחשו לו תלמידיו, אהדה שחרגה בהרבה מן היחס הרגיל של תלמיד אל מורו. בבית-הספר נותרו עד היום שני כרכים עבי-כרס של שקפים, מעשה-ידיו של דורון, המוסיפים לשמש לתלמידים אמצעי-המחשה יעילים במקצוע הביולוגיה.

  בדורון שכנה גם נפש פיוטית. הוא כתב שירים רבים, שלא פרסמם ברבים אך דאג לכורכם בשלושה כרכים. כן שלח ידו בציור והשאיר אחריו ציורים רבים.

  עם פתיחת שנת-הלימודים תשל"ו נקרא דורון לשירות-מילואים, ולא חזר ממנו. הוא נפל במילוי תפקידו במדבר סיני - ביום כ"ב בכסלו תשל"ו (25.11.1975). הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין שבפרדס-חנה. השאיר אחריו אישה ובת, הורים ואח.

  האוניברסיטה העברית פרסמה חוברת בשם 'פיתוח וחינוך בחברה טכנולוגית', לזכרו של דורון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!