שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דרור בר און

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט"ז בתשרי תשל"ד (12/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בתשרי תשל"ד (12/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן משנה
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: ראשון לציון (חלקה צבאית)
  הורים: מירה ובנימין
  יישובים: קריית ים, ראשון לציון, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  קריית ים
  ראשון לציון
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בתשרי תשל"ד (12/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן משנה
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: ראשון לציון (חלקה צבאית)
  הורים: מירה ובנימין
  יישובים: קריית ים, ראשון לציון, תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  דרור, בן מירה ובנימין, איש צבא-הקבע, נולד ביום העצמאות ה' באייר תשי"ג (20.4.1953) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי בקרית-ים וכן בבית-הספר "חביב" בראשון-לציון, "דוד ילין" בהדר-יוסף ו"מקקינלי" שבקליפורניה. אחרי-כן סיים את לימודיו התיכוניים בפנימייה הצבאית שליד הגימנסיה "הרצליה". הוא היה תלמיד טוב וחרוץ, והצליח להתגבר על קשיי ההסתגלות שנבעו מהמעבר מבית-ספר אחד למשנהו, עקב "נדודיו" יחד עם משפחתו. הוא היה חבר בתנועות "הנוער העובד" ו"הצופים" (בארה"ב). היה לו אוסף של ספרי-שירה והוא שלח גם ידיו בכתיבת שירים. הוא היה עלם רגיש, ישר ובעל-מצפון, מקובל בחברתו ונכון לעזור תמיד לזולת. כשהיה בן 12 נסע עם משפחתו לארה"ב וחזר ארצה בשנת 1967.

  דרור גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1972 והתנדב לחטיבת "גולני". לאחר סיום הטירונות השלים קורס צניחה ונשלח לקורס מ"כים אך יום אחד נשברה רגלו והוא נאלץ לוותר על המשך השירות בחיל הרגלים ולפיכך התנדב לשרת בחיל השריון. לאחר שהשלים קורסים שונים בתחום השריון הוצב ליחידת שריון כאיש צוות-טנק. אחרי-כן נשלח לקורס מט"קים, סיים אותו כחניך מצטיין ונשלח להשתלם בקורס קצינים ובקורס קציני-שריון. במשך כל תקופת שירותו הצטיין כחייל מסור וחבר למופת והיה אהוב על כל מי שהכירו, חברים ומפקדים כאחד. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים נשלח דרור לחזית סיני והשתתף כמט"ק בקרבות-הבלימה באזור תעלת סואץ. לאחר שכל הטנקים ביחידתו נפגעו, הובילו הוא וחברו את אנשי הכוח והעבירום בחזרה לתחום כוחותינו דרך קווי-האויב. כעבור ימים אחדים הועבר דרור לרמת-הגולן במסגרת כוח חדש שהוקם, וגם שם לחם כמפקד-טנק. בקרב שהתחולל ביום ט"ז תשרי תשל"ד (12.10.1973), נפגע הטנק שלו והוא נאלץ לנטשו. בחפשו דרך להמשיך בלחימה הצטרף לטנק אחר כאיש-צוות חמישי. הוא המשיך בלחימה בקרב לכיבוש מזרעאת בית-ג'אן וכאשר גם הטנק השני נפגע, נחלץ דרור לכבוש את האש שפרצה בו. כשמיהר לטנק אחר שבער גם הוא, כדי לסייע בחילוץ אנשי צוותו, נפגע דרור בהתפוצצות ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בראשון-לציון. השאיר אחריו הורים, אח ואחות. לאחר נופלו הוענקה לו דרגת סגן-משנה.

  דרור השאיר אחריו צרור-שירים בכתב ידו, שממנו לקוחים חרוזים אלה: ..."לבסוף / אחרי דורות ויובלות ושנים / ירד המשיח לארץ / להביא את אחרית-הימים / והביט סביבו ובפיו הברכה / ולפתע הבין שאיחר / והליט את פניו בידו / ובכה..."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!