שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  זיגי גוטסמן

  נפל ביום ו' באייר תש"ח (15/05/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ו' באייר תש"ח (15/05/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: שער הגולן-מסדה
  הורים: אסתר ויהושע
  יישובים: מסדה
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  מסדה
  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום ו' באייר תש"ח (15/05/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: שער הגולן-מסדה
  הורים: אסתר ויהושע
  יישובים: מסדה

  סיפור חייו

  בן אסתר ויהושע, נולד ביום י"ז בשבט תרפ"ז (20.2.1927) בעיר צ'רנוביץ, חבל בוקובינה, רומניה, שם למד בבית-ספר עממי. בשנת 1941, עם השתלטות הגרמנים הוגלו הוריו לטרנסניסטריה ושם נספו. זיגי היה משארית הפליטה ועוד בנעוריו מצא דרך לתנועה ציונית-חלוצית. היה חבר "גורדוניה" ונעשה מדריך בפלוגת- הכשרה בטימישוארה ובפריידורף. על סף עלייתו לארץ התאמן באימוני ה"הגנה". בקיץ 1947 העפיל באונייה "מדינת היהודים". ארבעה חודשים שהה במחנה קפריסין וביום 28.12.1947 שוחרר ועלה לארץ. עם בואו הצטרף לקבוצת מסדה שבעמק הירדן, הספיק להתערות ולעבוד עבודה חקלאית במשק, ובו בזמן הוסיף להתאמן. לאחותו, שדאגה לו, שלח כל מיני הודעות סתומות ממקומות שונים בארץ, כולם שקטים ורחוקים מסכנה, והוא נשאר כל הזמן במקומו, מוכן לסכנה הממשמשת ובאה.

  לאחר פלישת הסורים לעמק הירדן היה בין השומרים על תחנת-השאיבה שעל הירמוך, שעמדו עמידת-גבורה של מעטים מול רבים עד שהוכרעו ביום ו' באייר תש"ח (15.5.1948). זיגי הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בשער הגולן.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!