שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  זלמן וינטר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ב' בטבת תש"ח (15/12/1947)
  מידע כללי

  נפל ביום ב' בטבת תש"ח (15/12/1947)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק
  הורים: רחל ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום ב' בטבת תש"ח (15/12/1947)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק
  הורים: רחל ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן רחל ומשה, נולד ביום ח' בחשוון תרפ"ט (22.10.1928) בתל- אביב. הוא סיים את בית-הספר העממי "יסוד המעלה" ושנתיים למד בגימנסיה "נורדיה". מחוסר אמצעים הפסיק ללמוד והמשיך בהשתלמות עצמית. בשבתו על ספסל-הלימודים היה מתעמק בדברי הנביאים וחזונם ומוריו ומחנכיו תלו בו תקוות מזהירות. עמל בן עמלים, גדל בעוני והלך לעבוד אך לא פסק ממשנתו. זלמן המשיך ללמוד בבית-הספר המקצועי על שם מכס פיין. בימים עבד ובלילות למד. כחניך תנועת "גורדוניה" ומדריך ב"תנועה המאוחרת" יצא להגשמה ולהגנה. בן 15 הצטרף ל"הגנה" ומאז נשא באהבה ואמונה בעול כל מצוותיה וחובותיה. כל ימיו התלבט בין חובותיו למשפחת המגשימים לבין דאגותיו לבית הוריו, שהיה קשור אליו בכל נימי נפשו ולבו עד שלבסוף הצטרף לקיבוץ מעיין ברוך ותיכן תוכניות להביא אליו גם את הוריו. כאן עבד בענפי המשק השונים, בבניין, ובעיקר במקצועו - המסגרות - שאהבו ושאף להתמחות בו. במכתביו הרבים להוריו סיפר באהבה על כל דבר קטן וגדול מהנעשה במשק ובמסגריה, כי מעורה היה בכל הווייתו בחברה ואהוב עליה מאוד.

  ביום ב' בטבת תש"ח (15.12.1947) נסע בעגלה בדרך בין מעיין ברוך לכפר גלעדי, בצאתו להשתלמות מקצועית, והותקף לפתע על-ידי כנופיה שארבה לו. חבריו, שאצו לעזרתו, מצאוהו הרוג, כשגופו מכסה ומגן על ילד שהוביל לבית-הספר. הנער ניצל. עקבות רוצחיו הוליכו לכפר הערבי חסאס ובפעולת-עונשין, שנערכה על-ידי ה"הגנה", פוצצו שני בניינים ונהרגו עשרה אנשים. זלמן הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

  זכרו הועלה על דפי הספר "על-מות", שהוצא על-ידי קיבוצו לזכרם של חללי מעיין ברוך.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!