שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  טלי (טל) ברמן

  נפלה ביום כ"ז באב תשל"ט (20/08/1979)
  מידע כללי

  נפלה ביום כ"ז באב תשל"ט (20/08/1979)
  בת 19 במותה
  דרגה: טוראי ראשון
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתה: אשדוד (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ודימיטרי
  יישובים: אשדוד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  אשדוד
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפלה ביום כ"ז באב תשל"ט (20/08/1979)
  בת 19 במותה
  דרגה: טוראי ראשון
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתה: אשדוד (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ודימיטרי
  יישובים: אשדוד

  סיפור חייה

  בת שרה ודימיטרי, נולדה ביום ב' בחשוון תשכ"א (23.10.1960) באשדוד. טלי למדה בבית-הספר היסודי "נתיבים" באשדוד, והמשיכה בבית-הספר התיכון למחוננים "בויאר" בירושלים. היא הייתה תלמידה מעולה, ומוריה גמרו עליה את ההלל. טלי לא הסתפקה בלימודים והייתה פעילה ב"נוער לנוער" ובתחומי ספורט שונים, בהם הצטיינה וייצגה את בית-ספרה בתחרויות. מגיל עשר הייתה טלי חניכה ב"נוער העובד והלומד", והצטיינה בפעילותה. טלי נחשבה לאחת השחקניות הטובות והמוכשרות בקבוצת הכדור-יד של "הפועל אשדוד", ששיחקה בליגה הלאומית. היא בלטה ברצונה החזק, ברצינותה, ובכושרה להתמיד עד להשגת מטרותיה. היא הייתה אהובה על הכול, והייתה לטל השפעה רבה בחברה, חברותיה נהגו להתייעץ עמה בכול והיא הייתה הרוח החיה בארגון מסיבות ליל שבת וחגים.

  בשנה הרביעית בתיכון החליטה טלי לחזור לאשדוד לשהות במחיצת הוריה, ובה סיימה את לימודיה בבית-ספר תיכון ערב. טלי השתתפה בעלון בית-הספר ופרסמה מאמרים רבים. היא הייתה פעילה בחיי החברה של בית-הספר, וחזרה להתאמן בקבוצת הכדור-יד של אשדוד, שהפכה לאלופה ועמדה לייצג את המדינה באירופה.

  טל גויסה לצה"ל בפברואר 1979, והוצבה בחיל-הקשר. היא סיימה את קורס האלחוט, וקיבלה תעודת הצטיינות ממפקד הבסיס. אחרי הקורס הוצבה טל בבית-הספר לשריון, והמתינה לזימון לקורס קצינות. אך תאונת דרכים קטלנית קטעה את חייה הצעירים.

  טל נפלה בעת מילוי תפקידה, ביום כ"ז באב תשל"ט (20.8.1979), והובאה למנוחת-עולמים בחלקת הקבורה לחללי צה"ל בבית-הקברות באשדוד. בת 19 שנים היא הייתה בנופלה. היא השאירה אחריה הורים, אחות ואח.

  בהספד על טלי, שהופיע בעלון באשדוד, נאמר: "חופשית ברוחה וממריאה כציפור דרור, לא סבלה לחץ חיצוני. כל שבא לה מתוכה קיבלה, כל שהעיק עליה מבחוץ פרפרה ונאבקה בו, עד שקלטה ונקלטה - והבעיה נפתרה. טלי היפה, הערה, החולמת, המגשימה! גורל אכזר יודע לבחור. הפעם הוא תלש באכזריות אחד הניצנים היפים ביותר בגן הנעורים של עירנו אשדוד".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!