שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יואב מטיאס

  נפל ביום כ"ה בשבט תשל"ח (02/02/1978)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה בשבט תשל"ח (02/02/1978)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: פרוד
  הורים: דבורה ומנחם
  יישובים: פרוד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  פרוד
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה בשבט תשל"ח (02/02/1978)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת גולני
  מקום מנוחתו: פרוד
  הורים: דבורה ומנחם
  יישובים: פרוד

  סיפור חייו

  בן מנחם ודבורה. נולד ביום ל' באדר א' תשי"ז (3.3.1957) בחולון. בילדותו עזבה משפחתו את העיר חולון והשתקעה בקיבוץ פרוד. יואב למד בבית-הספר היסודי בפרוד ואחרי-כן בבית-הספר התיכון האזורי של המועצה המקומית סולם-צור. יואב היה נער נאה, בעל הופעה גברית ואצילה. הוא היה מלא שמחת-חיים, האמין בחיי הרגע ובצורך לנצל את הנאות החיים ולהכיר את כל מכמניהם. הוא זכה להצלחה רבה אצל בנות המין היפה ויחד עם ידידותיו הרבה לטייל בארץ, בילה במסיבות ונטל חלק בפעילות חברתית ותרבותית ענפה. יחד עם חבריו היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד'. היה בעל נפש רגישה ועדינה והרבה לקרוא ספרים ובייחוד קרא שירה.

  יואב גויס לצה"ל במחצית פברואר 1976 והוצב לחיל המשטרה-הצבאית, משום שסוג בריאותו היה נמוך, עקב מחלת-כליות שלקה בה בילדותו. יואב, ששאף לשרת ביחידה קרבת, לא השלים עם שירותו ביחידת-שירותים ובמשך שנתיים ניהל מאבק בלתי-פוסק כדי להעלות את סוג הבריאות שנקבע לו. עקשנותו ודבקותו במשימה שנטל על עצמו הביאו, לבסוף, לכך שהוא הועבר לחטיבת גולני. אף-כי היה חייל ותיק, התחיל את דרכו בחטיבה כחייל מהשורה והשתתף באימוני ההכשרה של חיילי החטיבה.

  ביום כ"ה בשבט תשל"ח (2.2.1978) נפל בשעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בקיבוץ פרוד. השאיר אחריו הורים ואח.

  במכתב-תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "...הוא עשה עלי רושם של בחור חזק ונמרץ ועם רצון עז להשקיע ולהצליח. הוא השקיע את כל מרצו ויכולתו להשתלב בחיי הפלוגה והגדוד מבחינה חברתית ומקצועית, הוא עשה זאת בהצלחה רבה, בהבנה וברוח של התנדבות".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!