שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יוסף אשר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: אדילה ושלמה
  יישובים: רמת גן
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  רמת גן
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: אדילה ושלמה
  יישובים: רמת גן

  סיפור חייו

  בן אדילה ושלמה, נולד ביום ב' דראש השנה תרפ"ח (28.9.1927) בברסלאו, גרמניה. הוריו עברו מגליציה לגרמניה זמן קצר אחרי מלחמת-העולם הראשונה. מילדותו התחנך על ערכי היהדות. בבוקר היה הולך לבית-הספר ואחרי הצהריים אל ה"חדר". וכך נתמזגו בדמותו שני יסודות אלה. בשנת 1939 עלה ארצה ולאחר תקופת מעבר רבת-לבטים נקלט ונתערה בחייה. הוריו התיישבו ברמת גן ושם קיבל את השכלתו התיכונית והיה חבר בתנועת "הנוער העובד". עם סיום לימודיו החל לעבוד בלשכת-המס המקומית של הסתדרות העובדים ובאותו זמן התחילה פעילותו בשורות ה"הגנה". ב-1945 התגייס לחיל הנוטרים ושירת בתל- מונד. גם בשנות שירותו כנוטר 1945)-1947) הוסיף להיות פעיל ב"הגנה".

  עם פרוץ מלחמת-העצמאות התגייס גיוס מלא ושירת בחטיבת "אלכסנדרוני" ומן הרגע הראשון עמד בחזית-האש והשתתף בקרבות רבים וקשים. בזמן ההפוגה הראשונה נקרא בחזרה מן החזית והתמסר לאימון חיילים. בהתחדש הקרבות עבר שוב לקו-האש. ב-15 ביולי 1948 בערב החליפה פלוגתו פלוגה אחרת מהחטיבה במשלטים שממזרח לקולה וטרם הספיקה להיערך ולהתחפר כהלכה במקום. בבוקר ט' בתמוז תש"ח (16.7.1948) תקפו כוחות הלגיון את המשלט, כשהם מסתייעים באש ארטילרית ושריוניות. הם שטפו את עמדות המחלקה במשלט הקדמי ואילצו את הפלוגה לסגת. בקרב זה נפל יוסף והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנתניה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!