שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב (גלה) חננשוילי

  נפל ביום י"ח בכסלו תשמ"ט (27/11/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בכסלו תשמ"ט (27/11/1988)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נצרת עילית (חלקה צבאית)
  הורים: רעיה ואהרן
  יישובים: נצרת עילית
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  נצרת עילית
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בכסלו תשמ"ט (27/11/1988)
  בן 23 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נצרת עילית (חלקה צבאית)
  הורים: רעיה ואהרן
  יישובים: נצרת עילית

  סיפור חייו

  בן רעיה ואהרן. נולד ביום א' בשבט תשכ"ה (4.1.1965) בגרוזיה. במלאת לו שבע שנים עלה לארץ עם משפחתו, שקבעה את מגוריה בנצרת עילית. יעקב התקבל ללימודים בבית-הספר חב"ד בכיתה ב' וחרף קשיי השפה פיתח זיקת שייכות לארץ, התאקלם בחברת בני גילו והשתלב במסגרת הלימודית. בתום לימודיו בבית-הספר היסודי פנה ללימודים תיכוניים בבית-הספר התיכון המקיף בעפולה, במגמת חשמלאות. הוא סיים את בחינות הבגרות בקיץ 1982.

  יעקב היה חבר בתנועת 'הנוער העובד'. הוא הקדיש את שעות הפנאי הנותרות לעיסוק בספורט, השתתף בתחרויות ובמירוצים וזכה במדליות. הוא קיווה לשמש בעתיד כמורה לחינוך גופני. נוסף

  לכישרונותיו המובהקים בספורט היה גם בעל כשרונות בציור. הוא נהג לשבץ בציוריו פסוקים מקראיים. בעתות הפנאי היה יוצא לטיולים ברחבי הארץ.

  יעקב גויס לשירות חובה בצה"ל בחודש מרס 1983 והוצב לשרת בחיל השריון. הוא שאף לתרום ממיטבו בשירות הצבאי, אולם בעקבות מותו של אבי המשפחה נאלץ לשרת ביחידה בקרבת הבית, במסגרת החיל הכללי והשתחרר משורות הצבא ביוני 1986.

  יעקב נקרא לשירות מילואים בחודש נובמבר 1988 ונפל בעת שירותו ביום י"ח בכסלו תשמ"ט (27.11.1988). הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בנצרת עילית. הניח אם, שני אחים - מיכאל ודני ואחות - אתי.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!