שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב שרון

  נפל ביום כ"ח בשבט תשמ"א (02/02/1981)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח בשבט תשמ"א (02/02/1981)
  בן 46 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ויקטוריה ושמעון
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח בשבט תשמ"א (02/02/1981)
  בן 46 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ויקטוריה ושמעון
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן ויקטוריה ושמעון, נולד ביום א' בניסן תרצ"ה (4.4.1935) בחיפה. יעקב סיים את לימודיו בבית-הספר "גאולה" ויצא לעבוד, תחילה כפקיד ואחרי כן כפועל במפעלי חרושת. את לימודיו המקצועיים המשיך בשעות הערב, במסגרת תנועת הנוער העובד והלומד. במשך השנים התמחה כטכנאי קירור והירבה לקרוא ספרות מקצועית בנושאים טכניים. הוא היה חבר באגודת "צופי-ים" בחיפה, אהב את הים ואת השיט.

  בינואר 1953 התגייס לצה"ל ושירת כאפסנאי בחיל-האוויר, יעקב לא היה מרוצה מן התפקיד שהוטל עליו וביקש לשרת במקצועו, כטכנאי קירור. אחרי שעבר מבחנים וקורסי השתלמות הועלה לדרגת רב"ט והוצב כטכנאי בחיל-הים.

  עם שחרורו מן הצבא הסדיר חזר לעבודתו המקצועית במפעל חרושת. בתקופות שבהן נקרא לשירות מילואים מילא את תפקידו במספנה של חיל-הים בחיפה. בנובמבר 1976 עבר השתלמות מתקדמת והועלה לדרגת סמל.

  בדצמבר 1980 נקרא לשירות מילואים. בתקופת שירותו, בעת ששהה בחופשה קצרה בביתו, חש ברע. הוא הועבר במצב קשה לבית-החולים. וכחודש ימים נאבק על חייו. ביום כ"ח בשבט תשמ"א (2.2.1981) מת ממחלתו. בן 45 היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה. השאיר אחריו רעיה, שתי בנות ואח.

  מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "יעקב ביצע כל מטלה בהבנה, ברצון ובשמחה - לתרום ולשמור על המולדת. בידע אישי ובשקט נפשי שבהם התברך תרם רבות לקידום הנושאים שבהם עסק בעת שירותו במילואים. בשל אופיו השלו והנוח אהבוהו וכיבדוהו הכל".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!