שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יצחק (בונבון) גינדי

  נפל ביום ב' בטבת תשמ"ז (02/01/1987)
  מידע כללי

  נפל ביום ב' בטבת תשמ"ז (02/01/1987)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: מלכה ועזרא
  יישובים: בית הערבה, חולון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בית הערבה
  חולון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ב' בטבת תשמ"ז (02/01/1987)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: מלכה ועזרא
  יישובים: בית הערבה, חולון

  סיפור חייו

  בן מלכה ועזרא. נולד ביום י"א בטבת תשכ"ז (24.12.1966) בחולון. הוא החל ללמוד בבית-הספר היסודי 'ברנר', המשיך ולמד בבית-הספר היסודי 'רמז' ומשם עבר לבית-הספר המקצועי 'נמיר'. הוא למד מכונאות רכב וסיים את לימודיו בבית-הספר המקצועי 'שבח' בתל אביב. בתקופת הלימודים היה יצחק חבר בתנועת הנוער העובד ויצא עם חבריו לתנועה לטיולים ברחבי הארץ. הוא קנה לו חברים רבים, שאהבוהו מאוד. כספורטאי שיחק כדורגל והתאמן בקבוצת 'צפרירים חולון'. היו לו 'ידי זהב' והוא תיקן ובנה מכשירים שונים. יצחק היה ילד נבון ומחונך שהתייחס בכבוד אל כל מכריו ואף אל אנשים זרים.

  יצחק גויס לצה"ל בינואר 1985 והצטרף לנח"ל במסגרת גרעין 'עינב'. לאחר הטירונות עבר תקופת היאחזות בקיבוץ בית הערבה, וחזר לגדוד. עבר תקופות של תעסוקה מבצעית בדרום לבנון וביהודה ושומרון. יצחק היה חייל טוב וממושמע וביצע את משימותיו בצורה טובה ביותר. מפקדיו העניקו לו דרגת רב-טוראי.

  ביום ב' בטבת תשמ"ז (2.1.1987) נפל רב-טוראי יצחק בעת מילוי תפקידו, כאשר התנדב לצאת ביום ערפל כבד ובתנאי ראות לקויים ולחלק סולר להסקה לחיילים שהיו מבודדים במוצב. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות - יעקב, רונן ושרית.

  במכתב התנחומים למשפחה ציין מפקדו כי: "נסיעתו האחרונה של איציק היתה חלק מדמותו ומאישיותו. למרות מזג-האוויר, הדאגה לחיילים, המחשבה שמא יישארו ללא סולר לתנורים ולחימום, הניעה אותו להגיע למוצב. אהבתו ליחידה, לחבריו, מסירותו למפקדיו היו תמיד לנגד עיניו... חבר וחייל מעולה היית לחבריך ולמפקדיך. כל שהוטל עליך ביצעת למרות השעות, העומס, ותמיד החיוך וטוב הלב לא סרו מפניך". הוריו תרמו לזכרו ספרייה תורנית בבית-הכנסת 'הרמב"ם' בשכונת אביב בחולון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!