שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יצחק פנונו

  נפל ביום ח' באייר תש"ח (17/05/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ח' באייר תש"ח (17/05/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ברוניה ואליהו
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ח' באייר תש"ח (17/05/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ברוניה ואליהו
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן בתיה ואליהו, נולד בשנת 1930 בביירות, בירת לבנון ובאותה שנה עלתה המשפחה לארץ והשתקעה בחיפה. יצחק למד בבית- הספר "נצח ישראל" ונתחבב על המורים. בגיל 14 החל לעבוד כשוליה ואחר-כך כמכונאי במשרה קבועה במוסך קואופרטיב האוטובוסים "חבר" (שהצטרף אחר-כך לקואופרטיב "אגד") והיה חבר בהסתדרות "הנוער העובד". בחלק משכרו תמך במשפחה. משבוטלה העבודה השכירה בקואופרטיב פוטר גם הוא, אך לא התייאש, לקח הלוואה ובצירוף חסכונותיו רכש לו מכונית ועבד כנהג פרטי. יצחק היה חבר ה"הגנה" מנעוריו והקדיש לה הרבה מזמנו.

  עם פרוץ מלחמת-העצמאות בעקבות החלטת עצרת האו"ם על חלוקת הארץ לשתי מדינות, מכר את מכוניתו ופרע את חוב ההלוואה. הוא התייצב לשירות בשמירה ובהגנה ולמחיתו עבד בחנות למכירת ירקות. משגברה המלחמה התגייס לשירות מלא וצורף לאחד מגדודי חטיבת "כרמלי". השתתף בהגנת חיפה ושחרורה ובמבצע "בן-עמי" לשחרור הגליל המערבי. יצחק נפל בקרב על עכו ביום ח' באייר תש"ח (17.5.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה. ביום לווייתו הופסקו הלימודים בבית-הספר "נצח ישראל", שבו למד.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!