שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יצחק שוסטר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט"ז בתשרי תש"ט (19/10/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בתשרי תש"ט (19/10/1948)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: כפר ורבורג (חלקה צבאית)
  הורים: חיה ולייזר
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ז בתשרי תש"ט (19/10/1948)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: כפר ורבורג (חלקה צבאית)
  הורים: חיה ולייזר

  סיפור חייו

  בן חיה ואליעזר, נולד ביום י"א באייר תרפ"ד (15.5.1924) בעיר בריסק, פולין, וסיים שש כיתות גימנסיה. בתקופת מלחמת-העולם השנייה היה בברית-המועצות ובתחילת שנת 1946 עבר ללודז' שבפולין, שם הצטרף לקבוצת "גורדוניה" ואיתה עבר לגרמניה. לאחר מסע-נדודים קשה וארוך, שחזר פעמיים, דרך ההרים הגבוהים, עבר את גבול איטליה. הוא לא שעה להפצרות אימו שיסע לאמריקה. מטרת בואו לאיטליה היתה להגיע לארץ-ישראל ובינתיים למד את מלאכת הספרות. בסתיו 1947 עלו יצחק וחבריו על ספינת-מעפילים. לילה תמים נאבק עם גלי-הים ועזר בהעלאת המעפילים לאונייה. ב1- בינואר 1948 הגיעה הספינה לחוף נהריה, לאחר שהצליחה להתחמק מעיני הבריטים.

  יצחק התיישב בחדרה וכעבור חודשיים התגייס לצבא, שירת בחטיבת "גבעתי" והשתתף בקרבות בדרום. באחד הקרבות האלה, בהתקפה על משטרת עיראק-סואידן נפצע. לאחר זמן-מה השתתף בקורס והיה לחובש פלוגתי.

  יצחק השתתף במבצע "יואב" לפריצת הדרך לנגב ונפל בהתקפה על משלטי חוליקאת, ביום ט"ז בתשרי תש"ט (19.10.1948), כאשר זחל להציל פצוע שהיה מוטל בקו-האש. כדור אנטי- טנקי פגע בראשו ויצחק נהרג במקום. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בכפר ורבורג.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!