שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מאיר דברה

  נפל ביום י"ט בכסלו תשמ"ח (10/12/1987)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט בכסלו תשמ"ח (10/12/1987)
  בן 43 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ואברהם
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט בכסלו תשמ"ח (10/12/1987)
  בן 43 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ואברהם
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן חנה ואברהם. נולד ביום י"ד באלול תש"ד (2.9.1944) בתל אביב. למד בבית-הספר היסודי 'ביאליק' והמשיך את לימודיו התיכוניים בבית-הספר תיכון-ערב 'לסל'. לימודיו בבית-הספר התנהלו תוך כדי שילוב עבודה בשעות הבוקר. לאחר-מכן עבר ללמוד בבית-הספר הטכני הקדם-צבאי של חיל-האוויר בחיפה. מאיר היה חבר בתנועת הנוער העובד ולאחר-מכן בתנועת הנוער המאוחדת.

  הוא אהב לקרוא והיה פעיל בתחומי הספורט, התיאטרון והטיולים. היה צעיר חברותי, שנהנה מבילויים מגוונים ומשחקי ספורט על שפת הים.

  מאיר גויס לשירות חובה בצה"ל בחודש מאי 1962 ושירת תחילה בחיל-האוויר. לאחר שחרורו מצה"ל עבד בסניף בנק ובחברת ביטוח. לאחר-מכן נשא לאישה את ניצה ובני הזוג קבעו את מגוריהם בעיר חיפה. מאיר היה פעיל באותה תקופה במפלגת 'שינוי' והשתתף בהקמת תיאטרון 'צוותא' בעיר מגוריו. היה איש משפחה מסור, שאהב לבלות עם בני משפחתו המורחבת, כולל אחייניו הצעירים, שאותם נהג לשמח במתנות.

  מאיר נקרא לשירות מילואים בחודש נובמבר 1987. הוא נפל בעת שירותו ביום י"ט בכסלו תשמ"ח (10.12.1987) והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. הניח רעיה, הורים, אח ואחות - גבריאל ואסתר.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו על מסירותו ונאמנותו הרבה ועל כך שבשירות המילואים האחרון התחבב על חיילי העוצבה באופיו הטוב ובהבעתו הנעימה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!