שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מאיר חיון

  נפל ביום ו' באייר תש"ח (15/05/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ו' באייר תש"ח (15/05/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: סנהדריה
  הורים: מזל ונסים
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ירושלים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ו' באייר תש"ח (15/05/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: סנהדריה
  הורים: מזל ונסים
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן מזל ונסים, נולד ביום ט"ז באב תרפ"ז (14.8.1927) בירושלים ובה גדל והתחנך. לאחר שסיים את חוק לימודיו בבית-הספר היסודי יצא לחיי עבודה. הוא למד את מלאכת הנגרות והמשיך בלימודים בשיעורי-ערב. היה חבר הסתדרות "הנוער העובד" ולא הצטרף לשום מפלגה גם כשבגר, ולא אחת הביע את רצונו לראות את היישוב בארץ בלתי מפולג למפלגות. משנת 1941 היה חבר ה"הגנה". במשך כל השנים יצא ברצון ואף בהתלהבות למסעות, אימונים ופעולות של ה"הגנה". בפסח תש"ז השתתף עם חבריו בחי"ש במסע למצדה. באותה שנה נאסר על-ידי המשטרה הבריטית כחשוד בהתשייכות לארגון טירוריסטי. לאחר חודשים מספר שוחרר בערבות ולמגינת-לבו לא יכול להתגייס גיוס מלא עם פרוץ מלחמת-העצמאות ונאלץ לחכות עד צאת הבריטים מהארץ. אך מאיר לא ישב בחיבוק ידיים והצטרף לשורות הלוחמים גם בהיותו מגויס גיוס חלקי בלבד.

  ביום הכרזת העצמאות, 14.5.1948, היום שבו עזב הצבא הבריטי את ירושלים, יצא עם חבריו לתפוס את השטח שפונה. בהתקדמם מרחוב הנסיכה מרי למרכז המסחרי נפגע בצרור כדורים ונפל. בבוקר אותו יום עוד כתב מכתב לחברתו בארצות-הברית והסביר לה משום מה לא נענה להזמנתה לבקר אצלם: "תשובתי פשוטה: אין יהודים עוזבים את הארץ הקדושה..." כעבור שעות מספר נפל, ביום ו' באייר תש"ח (15.5.1948). הובא למנוחת- עולמים בבית-הקברות סנהדריה בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!