שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מרדכי (מוטקה) פוזניק

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ד בטבת תשל"ד (18/01/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בטבת תשל"ד (18/01/1974)
  בן 38 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ושמואל
  יישובים: גבת
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  גבת
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בטבת תשל"ד (18/01/1974)
  בן 38 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ושמואל
  יישובים: גבת

  סיפור חייו

  מרדכי, בן אסתר ושמואל ז"ל, נולד בפולין ביום ה' בטבת תרצ"ו (1.1.1936) ועלה לארץ במסגרת עליית הנוער, בשנת 1948 יחד עם אחיו ושתי אחיותיו. למד בבתי-הספר היסודיים בקיבוצים עין חרוד וגבת, וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון בקיבוץ גבת. מרדכי היה חברותי, אחראי ורציני בגישתו לחיים. בעל רצון להצליח ויכולת ליזום, לתכנן ולבצע כל משימה שהוטלה עליו. הוא היה חניך ומדריך בתנועת "הנוער העובד והלומד".

  מרדכי גויס לצה"ל במחצית דצמבר 1953 ושירת בחטיבת "גולני" בתפקידי חי"ר מגוונים. הוא סיים בהצלחה קורס מדריכי טופוגרפיה וקורס קצינים, והיה קצין מצטיין, מפקד ומדריך לדוגמא לחייליו. כן היה בעל ידע ומומחיות בתחומי המיפוי, הטופוגרפיה, ידיעת הארץ והכרת השטח. כקצין בצה"ל זכה בתעודת הוקרה מיוחדת על הכנת מסלול הצעידה של חיילי חטיבת "גולני", במסעה מבאר שבע למטולה. מרדכי היה בין מאה החיילים המצטיינים, שהוצגו בפני נשיא המדינה מר יצחק בן-צבי ז"ל, ביום העצמאות בשנת 1955.

  לאחר ששוחרר מהשירות הסדיר והקבע בצה"ל החל לעבוד ב"מוסך רייך בע"מ", עם חמיו מר אליעזר רייך. הוא למד בשעות הערב בקורסים למכונאות רכב. הוא התקדם בשלבי הלימוד עד לקבלת תעודת "מנהל מוסך בכיר". במקום עבודתו הרבה לחדש וליזום תכניות להטבת היחסים הבין-אישיים ולשיפור העבודה ורמתה המקצועית. במסגרת שירות המילואים המשיך לשרת ביחידת חי"ר ועבר קורס קציני קומנדו. הוא זכה למכתבי הערכה על עזרתו בהכנת אימון היחידה. מרדכי התקדם במסלול הצבאי והגיע לדרגת סרן. מרדכי היה חובב טבע וטיולים מושבע. עם חבריו, ידידיו ובני משפחתו טייל בכל רחבי הארץ והכיר בה כל שביל וכל דרך. כדי לשפר את הטיולים "בים וביבשה" רכש מרדכי סירת גומי בעלת מנוע עזר והיה משייט בה עם בני משפחתו. כמו-כן התקין מכונית מיוחדת לטיולים ארוכים בארץ. שעות הפנאי של מרדכי היו קודש למשפחה - לרעייה, לשני הבנים ולבת. מרדכי היה בעל, אב, בן, אח ורע למופת. במלחמת יום הכיפורים גויס מרדכי ושירת כקצין רכב ביחידה קרבית בדרום סיני עד לנפילתו. הוא נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"ד בטבת תשל"ד (18.1.1974) והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו אישה, רחל, ושלושה ילדים: שמואל, יובל ויעל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!