שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  משה כהן

  נפל ביום כ"ז בשבט תש"א (24/02/1941)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בשבט תש"א (24/02/1941)
  בן 22 במותו
  מקום מנוחתו: טוברוק
  הורים: ברכה וזכריה
  יישובים: חיפה, נהלל
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  נהלל
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בשבט תש"א (24/02/1941)
  בן 22 במותו
  מקום מנוחתו: טוברוק
  הורים: ברכה וזכריה
  יישובים: חיפה, נהלל

  סיפור חייו

  בן ברכה וזכריה. נולד בט"ו באדר ב' תרע"ט (17.4.1919) בתימן. ב-1923 עלה עם הוריו לארץ-ישראל, והמשפחה השתקעה בנהלל. כבן למשפחה אדוקה, היה הרגש הדתי נטוע עמוד בנפשו. עם סיום לימודיו בבית הספר למד ארבע שנים בישיבת "תפארת ישראל" בחיפה, אותה סיים בהצטיינות ורכש שליטה טובה בשפה ובספרות העברית העתיקה. במקביל היה חניך בתנועת "הנוער העובד". משה חיפש לו חיים חדשים, שונים מאלה שהכיר. תחילה הצטרף לקבוצת נען ולאחר זמן קצר הצטרף לקבוצת שמרון, סמוך לנהלל. באותה עת סייע לחבריו בהקמת בית הנוער בנהלל.

  ביולי 1940 התגייס לחיל התובלה הבריטי ושירת ביחידת מובילי המים. חבריו מספרים כי היה חביב על הכל וניחן בנפש רגישה. הוא נהג לקרוא לפניהם בכל ליל שבת, בקולו הערב, פרק מהתנ"ך, אותו נשא עימו תמיד. הוא מילא את תפקידיו, כאשר חיוך על שפתיו, ומתוך הכרה בחשיבותם הלאומית. בכ"ז בשבט תש"א (24.2.1941) בהיותו בתורנות בחדר האוכל, בטוברוק, שבמדבר המערבי, הוטלה פצצה על-ידי מטוס גרמני. קיר חדר האוכל התמוטט ומשה נהרג. הוא נקבר בבית הקברות הצבאי בטוברוק, על-ידי חבריו כשפניו מוסבות לירושלים. הניח הורים, שתי אחיות ושלושה אחים.

  שמו הונצח בחוברת "תלמים".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!