שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  משה סרדס

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ז' בסיון תשל"ה (17/05/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום ז' בסיון תשל"ה (17/05/1975)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בוליסה ונסים
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ז' בסיון תשל"ה (17/05/1975)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: בוליסה ונסים
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן נסים ובוליסה. נולד ביום ג' בסיון תשט"ז (13.5.1956) בתל-אביב. למד בבית-הספר היסודי 'דוד ילין' ואחרי-כן בבית-הספר 'אורט' במגמת דפוס-בלט, מקצוע שעסק בו למעלה משנה קודם גיוסו. בעת לימודיו היה משה אהוב על חבריו בבית- ספר וכן בתנועת 'הנוער העובד והלומד' שהיה חבר בה. אהב לשחק כדורגל ושעות רבות בילה במשחק השחמט. תחביבו העיקרי היה איסוף בולים. הוא חונך לאהבת הזולת ואת מצות גמילות- חסדים קיים במלוא הלב; וכך שהה שעות רבות בבית משפחה שכנה, ששני ילדיה היו נכים. משה היה מנעים את זמנם בקריאת סיפורים ודברי-שירה, במשחקים ובפתרון בעיות-שחמט סבוכות. הוא היה ילד שקט ומופנם, בעל הליכות צנועות. מצות כיבוד אב ואם היתה טבועה עמוק באופיו. על הליכותיו הצנועות תעיד העובדה, שסירב לקיים מסיבת בר-מצוה מפוארת בזמן מלחמת-ההתשה, שהתנהלה באותה עת, והעדיף לחגוג את המאורע בביקור בכותל המערבי. בעבודתו כמדפיס זכה להערכת מעבידיו, וכאשר החליט להתפטר לא פסקו מלהפציר שיחזור בו.

  משה גויס לצה"ל במחצית מאי 1974 והוצב לחיל-התותחנים. הוא חונך לאהבת המולדת ואף טבעי היה בעיניו שישרת בחיל קרבי. הוא שירת כתותחן והיה אחראי ומסור לתפקידו. מנער רזה וכחוש הפך, לאחר גיוסו, לבחור חסון ומוצק. פניו הרצינו, בן-לילה הפך מנער לגבר. את חופשותיו הקצרות היה מבלה בחברת הוריו. לא הרבה בדיבור, ותלונה לא נשמעה מפיו.

  ביום ז' בסיון תשל"ז (17.5.1975) נפל במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית-שאול. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

  במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "משה מילא את כל תפקידיו כהלכה ובהקרבה. מסירות, צניעות וטוב-לב הנחו אותו בדרכו."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!