שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  משה פישר

  נפל ביום כ' בטבת תשל"ד (14/01/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בטבת תשל"ד (14/01/1974)
  בן 28 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: רמת ישי (חלקה צבאית)
  הורים: חוה ואברהם
  יישובים: קריית טבעון, רמת ישי
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית טבעון
  רמת ישי
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בטבת תשל"ד (14/01/1974)
  בן 28 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: רמת ישי (חלקה צבאית)
  הורים: חוה ואברהם
  יישובים: קריית טבעון, רמת ישי

  סיפור חייו

  משה-שבתאי, בן חוה ואברהם, נולד ביום כ"ז באב תש"ו (24.8.1946) באלשד שברומניה ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1948. הוא למד בבית-הספר היסודי ברמת-ישי והמשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון בקרית-טבעון. אחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר הטכני של חיל האוויר במגמת האלקטרוניקה. משה היה תלמיד חרוץ ומוכשר. בנערותו היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" והרבה לטייל ברחבי הארץ גם עם חבריו לתנועה וגם עם בני המשפחה. בנערותו הרבה לעסוק בספורט והצטיין במשחקי הכדור-יד והכדורגל ובשחייה. שעות רבות הקדיש לתחביבו - האלקטרוניקה, והרבה לבנות, לפרק ולהרכיב מכשירים ואבזרים אלקטרוניים. הספרות הייתה אחד העיסוקים החביבים עליו והוא קרא ספרים רבים בתחומים שונים. משה היה נער נבון והגון, ישר ואחראי. יחסיו עם הוריו הושתתו על הבנה הדדית ועל אהבה רב, וכפי שמעידים הוריו, היה להם לא רק בן אלא גם חבר.

  משה גויס לצה"ל בספטמבר 1964 והתנדב לחיל האוויר. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס טכנאי מכ"ם-מוטס הוצב ליחידה של חיל האוויר בתפקיד טכנאי-אלקטרוניקה. ביחידה הכירוהו הכל כחייל מסור, אחראי לתפקידו ובעל רמה מקצועית גבוהה.

  אחרי שחרורו מהשירות הסדיר הוצב לשירות מילואים בחיל התותחנים והיה נקרא מידי שנה לתקופות של שירות מילואים פעיל. משחזר לחיים האזרחיים התקבל לעבודה ב"אלביט" והצליח מאוד בתפקידו. עד מהרה עלה בסולם הדרגות במקום עבודתו החדש וכעבור זמן אף נשלח לחוץ-לארץ במסגרת עבודתו, וביקר באנגליה ובשוודיה. אחרי-כן נשא משה אישה וכעבור זמן נולד בנו הבכור - עידו. הוא התגורר עם משפחתו ברמת ישי ולמרות עיסוקיו הרבים הצליח לסיים את בחינות הבגרות והתכוון ללמוד בטכניון בחיפה. ביום כ' בטבת תשל"ד (14.1.1974) נפל משה בעת שירות מילואים בצפון הארץ והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ברמת-ישי. השאיר אחריו אישה ובן, הורים ואחות. אחרי מותו הועלה לדרגת סמל.

  במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "כולנו - קציני היחידה וחייליה, הוקרנו ואהבנו את משה ז"ל. הוא היה חייל למופת, לוחם מסור וחבר נאמן".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!