שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  סבח שוראשי

  נפל ביום כ' בחשון תש"ל (01/11/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בחשון תש"ל (01/11/1969)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שרה וששון
  יישובים: נוה מונוסון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  נוה מונוסון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בחשון תש"ל (01/11/1969)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל כללי
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שרה וששון
  יישובים: נוה מונוסון

  סיפור חייו

  בן ששון ושרה. נולד ביום כ' בניסן תשי"א (26.4.1951) בבגדד שבעיראק ומשפחתו עלתה לארץ באותה שנה. הוא למד בבית הספר היסודי "ארנים" בנוה מונוסון ובבית הספר לתעופה אוירית של "בדק" בלוד. שלוש שנים 1962)-1965) היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד". כחניך נאמן השתתף בכל פעולות התנועה ויצא למסעות ברחבי הארץ. הוא שיחק בכדורגל כמקשר שמאלי בקבוצת הנוער של "הפועל" מונוסון. הוא אהב את המשחק ונהג ללכת לחזות במשחקי הנבחרת הישראלית בשנים האחרונות לחייו. בשעות הפנאי אהב לשחק בשח, בטניס שולחן וכן אסף בולים והרכיב דגמי מטוסים. הוא היה חבר במועדון הנוער של ההסתדרות בנוה מונוסון. לפני שהתגייס למד נהיגה ועמד להיבחן לצורך קבלת רשיון אבל יום הבחינה שלו נדחה בגלל גיוסו לצה"ל.

  סבח גויס לצה"ל באוקטובר 1969 ולא הספיק לשרת אלא שבועות אחדים. במשך התקופה הקצרה של שירותו למדו כל חבריו לדעת כי הוא חייל טוב וממושמע ואף העידו עליו אחר נופלו, כי היה חבר נאמן להם. הוא היה עליז וטוב לב ואנשים אהבו להיות בחברתו, אף על פי שהיה שתקן מטבעו. אך תמיד היה מוכן לסייע ולעזור לחבר. ביום כ' במרחשון תש"ל (1.11.1969), נפל באזור חברון בהיתקלות עם מחבלים. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בקרית שאול.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!