שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  סיון אורלובסקי

  נפל ביום כ"ד בסיון תשמ"ה (12/06/1985)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בסיון תשמ"ה (12/06/1985)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: רביבים
  הורים: רבקה ויוסי
  יישובים: חולון, מגן (קיבוץ)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חולון
  מגן (קיבוץ)
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ד בסיון תשמ"ה (12/06/1985)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: רביבים
  הורים: רבקה ויוסי
  יישובים: חולון, מגן (קיבוץ)

  סיפור חייו

  בן רבקה ויוסי, חברי קיבוץ רביבים. נולד ביום ט' בסיוון תשכ"ד (20.5.1964) בבאר שבע. את ילדותו ונעוריו בילה סיון בקיבוץ רביבים, שם למד בבית-הספר היסודי, ואחר כך המשיך בלימודיו בבית-החינוך המשותף 'מעלה הבשור' בקיבוץ מגן. סיון גילה עניין רב בידיעת הארץ והשתתף בטיולים רבים. בכיתה י"ב הגיש סיון עבודת גמר לתפארת בנושא - "שבטה - תוכנית עירונית של עיר מדברית". בעבודה מרובת-דפים זו תיאר וניתח את העיר המדברית העתיקה תוך שהוא מסתייע במקורות שונים, במפות ובתצלומי-אוויר.

  בד-בבד עם לימודיו ותחביבו זה, היה סיון כדורסלן ולקח חלק פעיל בנבחרת בית-ספרו ופעל גם במסגרת תנועת 'הנוער העובד והלומד' - לא רק כחניך, אלא גם כמדריך - תחילה בקיבוצו, כמדריך חטיבת בני הקיבוץ המאוחד, ואחר כך מחוץ לקיבוץ, בסניף התנועה בחולון. בסיום שנת ההדרכה כתב: "כשבאים להדרכה, ואתה משקיע ועושה דברים שצריך לעשות, אתה מקבל את זה אחר כך בחזרה".

  בראשית נובמבר 1983 גויס סיון לצה"ל והוצב לשרת בחיל-השריון, ובמסגרתו עמד לפני סיום קורס מפקדי טנקים. "סיון עמד לסיים בהצלחה את קורס מפקדי הטנקים והספיק לעבור כנדרש את כל האימונים והמבחנים בדרך להסמכה כמפקד טנק," כדברי מפקדו, אבל תאונת אימונים במסגרת אימוני לילה שמה קץ לחייו הקצרים, ביום כ"ד בסיוון תשמ"ה (12.6.1985).

  סיון הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין בקיבוצו רביבים. הותיר אחריו הורים, אח - ירון ושתי אחיות - תרצה ורעיה. במכתבו למשפחה השכולה הדגיש מפקד היחידה, כי האנשים בפלוגה "הצליחו לעמוד על טיבו של סיון: אדם חם המוכן לתת יד לכל אחד ולסייע בכל דבר..."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!