שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עזרא לוי

  נפל ביום י"ד בתשרי תשמ"ז (17/10/1986)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתשרי תשמ"ז (17/10/1986)
  בן 36 במותו
  דרגה: רב סמל ראשון
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: דיזי ויצחק
  יישובים: קריית אונו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית אונו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתשרי תשמ"ז (17/10/1986)
  בן 36 במותו
  דרגה: רב סמל ראשון
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: דיזי ויצחק
  יישובים: קריית אונו

  סיפור חייו

  בן דיזי ויצחק. נולד ביום ט"ו בניסן תש"י (2.4.1950) בבגדד שבעיראק ובגיל שנה עלה עם משפחתו ארצה למעברת כפר אונו. הוא החל את לימודיו בבית-הספר היסודי 'תלמים' שבקרית אונו, המשיך במגמת מכונאות רכב בבית-הספר התיכון באור יהודה וב'ליילנד' ביהוד.

  הוא היה נער טוב וחברותי שנהג לעזור לאביו בכל עת ואהב לתת יד לכל חבר בצרה. על אף תנאי החיים הלא-קלים במעברה, לא היתה בו התמרמרות וטינה. הוא היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' והשתתף בפעילויותיה, אהב כדורגל ובילויים ובעיקר סרטים.

  בפברואר 1969 גויס עזרא לצה"ל, לחיל החימוש ולאחר שעבר במסגרת הצבא קורס מקצועי בתחום שאותו למד, הוצב כמכונאי בסדנה של פיקוד הדרום. הוא היה חיל טוב ומשקיע וביצע עבודתו בצורה מקצועית. בכל תקופת שירותו, על אף שלא התאפשר לו לשרת בבסיס קרוב לבית הוריו, עשה עזרא את מירב המאמצים להימצא בבית ולסייע לאביו החולה במזנון שבבעלותו, וכאשר השתחרר יכול היה להצטרף לאביו ולעבוד איתו באופן קבוע.

  עזרא השתתף במלחמת יום-הכיפורים כחייל מילואים וב- 1977 התגיס לשירות קבע ושירת בחיל האוויר. גם שם ביצע תפקידו בהצלחה וזכה בהערכות גבוהות. באותה שנה נשא לאישה את זהבה. כעבור שנה נולדה בתו הבכורה מירב ולאחר שנה נוספת נולד בנו צחי.

  ביום י"ד בתשרי תשמ"ז (17.10.1986) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי סגולה בפתח תקווה. השאיר אחריו אישה ושני ילדים, אם, אח - יגאל ואחות - לילי.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!