שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  עליזה שגריר לוי

  חלל פעולות איבה
  נהרגה בפעולת איבה ביום כ"ג בתשרי תשמ"א (03/10/1980)
  מידע כללי

  נפטרה לאחר השירות ב ()
  בת 42 במותה
  הורים: חנה ושמואל
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נהרגה בפעולת איבה ביום כ"ג בתשרי תשמ"א (03/10/1980)
  בת 42 במותה
  התגוררה ב: ירושלים
  מקום אירוע: צרפת - פריז
  הובאה למנוחת עולמים ב: גבעת שאול
  גוש: מג חלקה: א שורה: ג
  הותירה: בעל ושני בנים, אם, אחות ואח
  עליזה מונצחת באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 51

  סיפור חייה

  עליזה, בת שמואל וחנה לוי, נולדה בד' באלול תרצ"ח, (31.08.1938), בירושלים. אחות לאורה ולעמנואל. הייתה דור שביעי בארץ מצד אביה.

  למדה בבית הספר היסודי בבית-הכרם והמשיכה לתיכון שליד האוניברסיטה. כבר בילדותה גילתה כשרון מוזיקלי, ולמדה נגינה בפסנתר במשך שבע שנים. הנגינה הייתה אחת מאהבותיה, ומאוחר יותר בחייה חידשה את מסורת שעורי הנגינה ביחד עם בניה.

  עליזה הייתה חברה בתנועה המאוחדת והתגייסה לנח"ל עם גרעין התנועה, גרעין אמירים, שעשה את שירותו הצבאי בקיבוץ עין-גב.

  העבודה בבית הילדים בקיבוץ עוררה בה את הרצון לעסוק בחינוך. עם סיום השרות הצבאי, החלה ללמוד בסמינר על שם דוד ילין בירושלים, במגמת חינוך לגיל הרך.

  במהלך תקופה זו פגשה את מי שיהיה לימים בעלה, מיכה שגריר. השניים נישאו ב- 1961 בירושלים. באותה שנה החלה עליזה ללמוד ספרות עברית ופילוסופיה באוניברסיטה העברית.

  לעליזה ולמיכה נולדו שני בנים: אורון וחגי. בתקופת ילדותם של הבנים, עבדה עליזה כמורה בבית-ספר ערב למבוגרים. עם פתיחת הטלוויזיה הישראלית, החלה לעבוד שם והתמחתה בעריכת סרטים. היא עבדה בתפקיד זה מספר שנים, עד שקיבלה על עצמה לנהל את חדרי העריכה של חברת הסרטים "קט".

  בין עבודות העריכה שעשתה עליזה, היו כתבות חדשות, יומנים, פרקים מהסדרה הסאטירית "ניקוי ראש", תוכנית הילדים "שקט משדרים" ופרקים נבחרים מהסדרה "עמוד האש".

  בחג סוכות תשמ"א יצאה עליזה לחופשה בפריז, צרפת, עם בנה חגי. בערב שישי, כ"ג בתשרי תשמ"א, (03.10.1980), יצאה מהמלון לעבר ביתה של חברתה העיתונאית, תמר גולן, דרך רחוב קופרניק. בחולפה ליד בית הכנסת הרפורמי, אירע פיצוץ שהיה מכוון לעבר באי בית הכנסת. עליזה נהרגה במקום. ביחד איתה נהרגו עוד שלושה בני אדם.

  עליזה הייתה בת 42 במותה. הותירה בעל ושני בנים, אם, אחות ואח. הובאה למנוחות בבית העלמין בהר המנוחות, גבעת שאול, ירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!