שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שלמה בנארי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט"ו בתשרי תש"ט (18/10/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתשרי תש"ט (18/10/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: משמר הנגב (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ואיסר
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתשרי תש"ט (18/10/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: משמר הנגב (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ואיסר
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן מרים ואיסר, נולד בחג השבועות, ו' בסיוון תרפ"ט (14.6.1929) בחיפה. אחרי סיימו את בית-הספר העממי בקרית חיים המשיך ללמוד בבית-הספר המקצועי שליד הטכניון בחיפה ולמד מכונאות. בתקופת לימודיו הצטרף לתנועת "הנוער העובד" כמדריך וכמזכיר הסניף. כן היה חבר ומדריך בגדנ"ע. עם סיום לימודיו עבר לפלמ"ח והיה חבר ההכשרה המגויסת בבית השיטה. שם הדריך קבוצה מילדי המשק. עם פרוץ המלחמה היה מראשוני היוצאים לקרבות. בקרב טירת צבי היה רגם; זמן קצר היה אפסנאי פלוגתי והשתלם בקורס חבלנים. אחר-כך סיים קורס סיירים והיה מפקד המחלקה של הכשרתו שצורפה לחטיבת "יפתח". הוא השתתף בקרבות צנדלה, זרעין, משמר העמק, ונטל חלק בכיבוש עכו, בפריצת הדרך לגליל, בכיבוש לוד ורמלה, בקרבות לטרון ופלוג'ה, בפריצת הדרך לנגב, במשלטים ועוד. היה עלם כבוש ברוחו, מתון ורציני במעשיו ובהתנהגותו, ער ופעיל. על אף מסירותו לתפקידו במלחמה, שראה אותה כהכרחית לתקומתנו בארץ, חלם על "סיום הסיוט הזה למען חיים שקטים של חקלאות ועמל, בנייה, יצירה ושלווה" - כפי שכתב במכתביו.

  שלמה נפל ביום ט"ו בתשרי תש"ט (18.10.1948) בעת מבצע "יואב" לפריצת הדרך לנגב, בהתקפה על משלט חוליקאת, כאשר פרץ בראש מחלקתו אל המשלט, והובא למנוחת- עולמים בבית-הקברות במשמר הנגב.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!