שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שלמה דורות

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ז בתשרי תשל"ו (02/10/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בתשרי תשל"ו (02/10/1975)
  בן 32 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל שלישות
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: רבקה וצבי
  יישובים: עפולה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  עפולה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בתשרי תשל"ו (02/10/1975)
  בן 32 במותו
  דרגה: רב סרן
  יחידה: חיל שלישות
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: רבקה וצבי
  יישובים: עפולה

  סיפור חייו

  בן צבי ורבקה. נולד ביום כ"ז באלול תש"ג (29.9.1943) בעפולה. הוא למד בבית-הספר היסודי 'אוהל מאיר' וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון הדתי שבעפולה.

  מילדותו חונך שלמה לאהבת ארץ-ישראל ולהערצת חיי העבודה והכפר. הוא היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בעפולה. שני תחביבים היו לו - ספורט ומוסיקה. בנערותו היה חבר בקבוצת 'הפועל' עפולה ואף ניגן בקלרינט בתזמורת עפולה. הוא היה נחבא- אל-הכלים וחי בצנעה, ועם-זאת מקובל בחברה, מטה אוזן קשבת לדברי הזולת ונוהג כבוד בכולם. שלמה היה בן מסור להוריו ונאמן למשפחתו. משאת נפשו היתה להקים בית בישראל מושתת על חיי-כפר בריאים ופוריים.

  שלמה גויס לצה"ל בנובמבר 1961. לאחר הטירונות השתלם בקורסים בנושאי שלישות והתקדם במהירות בסולם-הדרגות ובתפקידים שהוטלו עליו. בתום שירות החובה, התנדב לצבא-הקבע ושירת בו עד יומו האחרון. כעבור זמן השתלם בקורס נגדי-שלישות ובקורס- קצינים, ונתמנה לתפקידים בכירים בחילו. בתפקידו האחרון פעל רבות, בפיקוד מרחב- שלמה, לשיפור רמת תפקוד היחידה. שלמה לא שכח את חלום-ילדותו ובסיוע ידידיו רכש משק במושב שדי-חמד והשתקע בו עם משפחתו. בד-בבד עם שירותו בצה"ל מצא זמן ומרץ לטפח את משקו ולהגשים את חלומו.

  ביום כ"ז בתשרי תשל"ו (2.10.1975) נפל שלמה בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית-שאול. השאיר אחריו אישה, בת והורים.

  במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שלמה היה מפקד מסור, ישר והוגן. מסירותו לעבודתו לא ידעה גבול ואהבתו את צה"ל היתה לשם-דבר. את ייעודו בחיים ראה במילוי המוטל עליו, בדרך הטובה ביותר ובכך תרם רבות ליחידתו ולמדינה".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!