שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמואל דחבש

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום א' באייר תש""א (28/04/1941)
  מידע כללי

  נפל ביום א' באייר תש""א (28/04/1941)
  בן 23 במותו
  הורים: שרה וצדוק
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום א' באייר תש""א (28/04/1941)
  בן 23 במותו
  הורים: שרה וצדוק
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן שרה וצדוק. נולד בשנת תרע"ח (1918) ברדע שבתימן. בשנת 1922 עלה לארץ-ישראל עם משפחתו. המשפחה התיישבה בתל אביב ושמואל נשלח ללמוד בבית הספר היסודי "תלמוד תורה". לאחר שסיים את לימודיו ביקש לעבוד בחקלאות, שמשכה את לבו, והחל לעבוד אצל איכר ברעננה. אותה תקופה היה חבר בתנועת הנוער העובד ואף עסק בספורט, בריצה ורכיבה על סוסים. מנעוריו קינן בו יצר ההרפתקנות והפעלתנות ומאחר שהיה גם חובב-טבע נהג לערוך מסעות ארוכים בארץ ומחוצה לה. במסעותיו הגיע לסוריה וחי בה שנה תמימה, וקרוב לשנה שהה גם במצרים. מזמן לזמן היה חוזר אל בית הוריו, עושה עמם תקופה מסויימת ואחר כך חוזר ויוצא לנדוד.

  בשנת 1940 התגייס לשירות בחיל ההנדסה של הצבא הבריטי, נשלח ליוון ושם נשבה על ידי הגרמנים. בה' באייר תש"א (28.4.1941) בהיותו בשבי בקאלאמאטה שביוון, נפגע בתאונה ונהרג. הוא הובא למנוחת עולמים על אדמת יוון. הניח אם ושלוש אחיות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!