שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמעון אקב

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: פורטונה וממוס
  יישובים: באר יעקב, בת ים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  באר יעקב
  בת ים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: פורטונה וממוס
  יישובים: באר יעקב, בת ים

  סיפור חייו

  שמעון, בן פורטונה וממוס, נולד ביום י"ד בטבת תשי"ג (1.1.1953), בבאר-יעקב. בשנת 1968 עבר עם משפחתו לבת-ים. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי בבאר-יעקב ואחר כך התחיל ללמוד בבית-ספר תיכון-מקצועי בלוד, במגמת חרטות. שמעון היה נער אוהב חברה. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד", בה רכש לו ידידים רבים. הוא התחבב על חבריו בשכונה והשתתף בארגון מסיבות ומפגשים חברתיים, בהם היו בני החבורה מבלים בהאזנה למוסיקה ובריקודים. שמעון היה ספורטאי מצטיין, בעיקר בהרמת משקולות ובשחייה. כשחיין השתתף בצליחת הכינרת וזכה לתעודת הוקרה, שהוענקה לו על ידי מפקד חיל-הים. בהיותו בן 16 נפטר אביו ושמעון נאלץ להפסיק את לימודיו, כדי לעזור בפרנסת המשפחה. הוא עבד במקצועו כחרט ובשנתיים האחרונות שלפני גיוסו לצה"ל, עסק בהרכבת מעליות. הוא התמיד בעבודתו וזכה לשבחים מפי מעבידיו על מסירותו ונאמנותו. הוא נטל על עצמו, במסירות וברצינות, את הדאגה למשפחתו, חסרת האב, בהיותו שותף מלא לפרנסת הבית. הוא הקדיש את זמנו הפנוי לחינוכם ולהדרכתם של אחיו הצעירים ולטיפול באחייניו, שאהב אותם אהבה עזה.

  שמעון גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1972. הוא ביקש לשרת בחיל קרבי והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות השלים בהצלחה קורס בבית-הספר לשריון, בו הוכשר כטען-קשר ונשלח לשרת בחטיבת טנקים ברמת-הגולן. שמעון היה בין החיילים המעולים ביחידתו, מסור ונאמן לתפקידו. הוא רכש לעצמו ידידים רבים בקרב חבריו ליחידה והיה חביב על מפקדיו. במסגרת יחידה זו השתתף בפשיטה שערך כוח צה"ל בלבנון. במלחמת יום הכיפורים ניצבה יחידתו של שמעון בקו-האש והשתתפה בקרבות הבלימה נגד הצבא הסורי. ביום י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973), באחד הקרבות המכריעים במערכה זו, הקרב על ציר הנפט, נפגע הטנק של שמעון והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בחולון. השאיר אחריו אם ושבעה אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!