שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמעון טובול

  נפל ביום כ"ח בסיון תשמ"ד (28/06/1984)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח בסיון תשמ"ד (28/06/1984)
  בן 25 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: אשקלון (חלקה צבאית)
  הורים: עליזה ומסעוד
  יישובים: אשקלון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  אשקלון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח בסיון תשמ"ד (28/06/1984)
  בן 25 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: אשקלון (חלקה צבאית)
  הורים: עליזה ומסעוד
  יישובים: אשקלון

  סיפור חייו

  בן עליזה ומסעוד, נולד ביום כ"ח בתשרי תש"ך (30.10.1959) באשקלון. שמעון היה ילד ביישן ומסוגר בתוך עצמו וקשור מאוד להוריו ולבני משפחתו, ובפרט לאמו, שלה נהג לספר את כל הקורות אותו. לאחר שסיים ללמוד בבית-הספר היסודי "בן-צבי" באשקלון החליט, לאחר התלבטות שבה שיתף את כל בני המשפחה ואת הוריו, להמשיך וללמוד בבית-הספר התיכון מקצועי "אורט" באשקלון במגמת אלקטרוניקה. בתקופת לימודיו היה שמעון חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד", והרבה לעסוק בספורט עם חבריו - בעיקר במשחק הכדורסל. את לימודיו בבית-הספר המקצועי הוא סיים בהצטיינות.

  שמעון גויס לצה"ל במחצית יולי 1978 ולאחר הטירונות צורף, בשל כישוריו הטכניים, לחיל-הקשר. בחיל זה הוא עבר בהצלחה קורסים מקצועיים רבים, עלה בסולם הדרגות, וכאשר הגיעה שעתו להשתחרר מהשירות הסדיר החליט להמשיך בשירות קבע. בהערכות מפקדיו על האופן, שבו מילא את המוטל עליו נכתב, כי שמעון הוא "חייל בעל רצון והשקעה בעבודה, מקצועי בתחום עבודתו" וכן הוא "יוזם, אחראי ובעל הספק עבודה גבוה במיוחד". תפקידו האחרון היה טכנאי קשר במפקדת אגד ארטילרי".

  ביום כ"ח בסיוון תשמ"ד (28.6.1984), נפל רב-סמל שמעון בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי באשקלון. הוא השאיר אחריו הורים (אמו נפטרה שלושה וחצי חודשים לאחר נפול בנה), חמישה אחים ואחיות.

  במכתב התנחומים למשפחה השכולה עמד מפקדו על תכונותיו של שמעון, וציין כי "שמעון היה בחור כארז וכל משימה שהוטלה עליו היה מבצעה באופן הטוב ביותר. לעד נזכור אותו, את צחוקו. את חוש ההומור שלו. את מסירותו הרבה ואת רצונו העז והכן לתרום לעזור ליחידה ולמורלה".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!