שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  שמעון קובי

  נפל ביום י"ח בשבט תש"ח (29/01/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בשבט תש"ח (29/01/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הזיתים
  הורים: יהודית ושלמה
  יישובים: ירושלים, נען
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ירושלים
  נען
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בשבט תש"ח (29/01/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הזיתים
  הורים: יהודית ושלמה
  יישובים: ירושלים, נען

  סיפור חייו

  בן יהודית ושלמה, נולד ביום כ"ב בשבט תרפ"ט 2.5.1929)) בירושלים. בגיל 15 סיים את תלמוד-התורה של הספרדים בעיר העתיקה. היה חבר תנועת "הנוער העובד" והצטרף לחברת הנוער בנען, שם היה שומר ורועה. שמעון לא נקלט בהכשרה ואחרי שהיה בקיבוץ שנה, חזר לירושלים והתמסר לתנועתו - תנועת "הנוער העובד". הוא עבד כפקיד ברכבת ובמחלקת הקרקעות של ממשלת המנדט, אך עזב את העבודה כי לא רצה לעבוד עם האנגלים.

  אחרי החלטת עצרת האו"ם ב29.11.1947- על חלוקת הארץ לשתי מדינות, התייצב מיד בין מגיני העיר העתיקה בירושלים.
  ב17.1.1948 - ערכו הערבים התקפה כבדה על עמדת ה"הגנה" שבבית-החרושת למצות "פרנס" אשר בו עבד. הרימונים שהיו ברשותו אזלו וכמוצא אחרון תפס את הרימונים שנזרקו לתוך העמדה והשליכם חזרה לעבר הערבים. לבסוף פוצצה העמדה על-ידי חיילים בריטיים וגופו כוסה בעיי המפולת, תחתיהם שכב מחצות הלילה עד אור הבוקר של יום המחרת. חבריו חיפשוהו במרץ וגילו את מקום הימצאו ומיד הוציאוהו והעבירוהו לבית-החולים "משגב לדך". משם הועבר באמבולנס צבאי אנגלי לבית-החולים "הדסה" בהר-הצופים. בבית-החולים שכב 12 יום, אך מאמצי הרופאים לרפאו מפצעיו לא הועילו והוא נפטר ביום י"ח בשבט תש"ח 29.1.1948)). נקבר בהר-הזיתים. אחותו שולמית ז"ל נהרגה אף היא בעיר העתיקה מכדורי האויב בשובה מטיפול בפצועים ביום ח' באייר תש"ח 17.5.1948)).

  שמו נחקק באנדרטה שהוקמה בבית העלמין הצבאי בהר-הרצל לזכר חללי הרובע היהודי ולזכר לוחמים שנפלו במערכה על ירושלים והובאו לקבורה בהר-הזיתים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!